Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Léto na Lipně

Nehodláte ztrácet čas a již nyní plánujete letní dovolenou? Omrzely-li vás exotické zájezdy k moři, udělejte to letos jinak. Vydejte se k lipenské přehradě, kde na vás čeká nejen senzační koupání, ale i celá řada dalších zajímavých aktivit pro celou rodinu. Cílem vaší cesty by se mohlo stát známé městečko Horní Planá, které se nachází na okraji nádrže.

U přehrady se nudit nebudete

Milovníci vodních sportů mohou provozovat yachting, windsurfing nebo si v klidu zarybařit. Neméně zajímavé jsou však i scuchozemské aktivity. Region si oblíbili příznivci cykloturistiky, ale i majitelé in-line bruslí. Ti si zde mohou vyzkoušet atraktivní cyklostezky a udržované cesty, které jsou pro in-line bruslení jako stvořené. Dovolenou na Lipně si užijete i v případě, tíhnete-li ke golfu. Tři golfové kluby jsou dostatečným důvodem, proč strávit letní měsíce právě v Horní Plané. Zkrátka nepřijdou ani zástupci mladší generace, kteří preferují adrenalinové zážitky. Bobová dráha, motokáry, paintball nebo lanové centrum jim poskytne spoustu vzrušení a zábavy. Místní ranč zase nabízí vyjížďky na koních, které jsou ve spojení s kouzelnými přírodními scenériemi opravdu nezapomenutelné.

A jak je to s ubytováním?

Chcete-li si dovolenou na přehradě opravdu užít, měli byste si vybrat útulné ubytování. I v tomto ohledu je Horní Planá velmi vstřícná a nabízí alternativy v mnoha cenových relacích. Vyžadujete-li komfortní, ale přesto levné ubytování Lipno, vyzkoušejte apartmány Hecht. Mezi největší přednosti patří úžasná výhled přímo na vodní plochu přehrady, ale i vlastní kuchyňka, sprchový kout sociální zařízení a televize. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu.

Pro ty náročnější je ideálním útočištěm čtyřhvězdičkový hotel Orsino, který patří mezi nejluxusnější ubytování Lipno nad Vltavou vůbec. Stylové pokoje, příjemná restaurace s vybranými delikatesami a wellness zóna uspokojí všechny vaše smysly a potřeby. Ať už se však ubytujete kdekoliv, dovolenou u lipenské přehrady si určitě užijete.