Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

LINGWA – program, se kterým vás bude výuka anglických slovíček bavit

Kolik jazyků znáš… Notoricky známé rčení už zřejmě slyšel každý, ale na rozdíl od jiných frází je skutečně pravdivé. A to do posledního písmenka. Žijeme v době, ve které znalost cizích jazyků nepředstavuje výhodu, ale nutnost. Umění plynně hovořit jinou než mateřskou řečí nám dává úplně jiné možnosti a to nejen z pracovního hlediska. Člověk, který ovládá cizí jazyk, předejte mnoha komplikacím během dovolené a může zkusit štěstí třeba na druhém konci světa.

Každý z nás by chtěl ovládat alespoň jeden další jazyk, ale ne všichni jsme měli tu možnost jej studovat. Školní výuka navíc není tak propracovaná a většinou nám poskytne pouze základní znalosti. Naštěstí žijeme v době informací a můžeme dohnat to, co jsme dříve zanedbali. Kromě klasických jazykových kurzů se lze poměrně jednoduše vzdělávat i doma. Ideální je oba způsoby zkombinovat a v pohodlí domova pilovat a procvičovat to, co jsme během výuky nevstřebali.

Přejdeme od teorie k praxi a představíme vám software, díky kterému se naučíte spoustu nových anglických slovíček. Slovo je stavebním kamenem každé věty a i kdybychom nezvládli gramatiku, s dostatečnou slovní zásobou se vždy nějak domluvíme.

Program LINGWA je zaměřen na výuku a procvičování slovíček, která jsou rozdělena do jednotlivých tématických okruhů. Každé slovíčko je doplněno o obrázek a správnou výslovnost. Nechybí ani nejdůležitější fráze, které by měl znát opravdu každý

Výuka probíhá následovně. Uživatel se naučí slovíčko rozeznat mezi ostatními a poté se naučí jeho překlad. Posledním krokem je psaní a to nejprve s nápovědou a poté bez ní. Jde o mnohem efektivnější způsob výuky než „biflování“ slovíček ze slovníku.

Důmyslný je i proces opakování, bez kterého by bylo učení zbytečné. Zapomínáme všichni, ale program má pro každé naučené slovíčko křivku zapomínání, na základě které stanoví vhodnou dobu pro jeho zopakování. Software je natolik inteligentní, že volí opakování podle toho, do jaké míry uživatel slovíčko zvládá.

LINGWA je perfektní nástroj pro dospělé i děti, pro které jsou připraveny hry jako je pexeso, prohazování písmen, poznávání skrytých slovíček nebo osmisměrky. Užitečná je také funkce vytisknutí, díky které se lze anglická slovíčka učit i tehdy, když zrovna nemáte po ruce počítač. Vytisknout si lze i kartičky se slovíčky, které obsahují cizojazyčný překlad a na druhé straně český text s obrázkem.

Na základě statistik lze sledovat, kolik času uživatel výuce věnoval a jak při ní byl úspěšný. A abychom nezapomněli, program je k mání nejen pro anglická, ale i německá slovíčka.

lingwa_slovni_zasoba_anglictina_slovicka

Jak vypadá LINGWA praxi? Pro zvětšení klikněte na obrázek!