Trápí vás únik moči? Poradíme vám, co s tím

Trápí vás únik moči? Poradíme vám, co s tím

Inkontinence rozhodně není příjemnou záležitostí. A zdaleka se netýká jen žen. Naštěstí existují způsoby, jak její projevy zmírnit. Jedním z nich je pravidelné cvičení.  Inkontinenci dělíme na stresovou a urgentní. Nejčastěji se týká mužů nad 65 let, ale postiženy bývají i mladší věkové kategorie včetně dvacetiletých mladíků. Ti se pak samozřejmě za své problémy často stydí a zdráhají se obrátit na lékaře. To je ovšem chyba, protože neléčená inkontinence nejenže nezmizí, ale také se zhoršuje. Více informací najdete pod odkazem inkontinence muži.

Nechte se vyšetřit

Za únikem moči u mužů může stát řada příčin. Nejčastější jsou problémy s prostatou. V první řadě je proto zapotřebí provést urologické vyšetření, stanovit přesnou diagnózu a na základě ní nasadit účinnou léčbu. Ta většinou spočívá v podávání k tomu určených léčiv. V některých případech je možné se inkontinence zbavit operativně.

Zaměřte se na svaly pánevního dna

V mnoha případech je ovšem na vině „jen“ ochablé pánevní dno. Za ním mohou stát chronický kašel, sedavé zaměstnání, obezita, nebo třeba časté zácpy. V tom případě je na místě celková změna životního stylu. Nemocný by se měl zbavit nadváhy, omezit konzumaci sycených a kofeinových nápojů a svaly pánevního dna začít pravidelně posilovat.

Cviky na posílení pánevního dna

Cvičení na pánevní dno pro muže známé pod názvem Kegelovy cviky je poměrně jednoduché a časově nenáročné. Jediným oříškem je naučit se dané svaly rozpoznat. K tomu vám dopomůže jemný pohyb, jež používáte ve snaze zadržet moč. Svaly pod pánví se vám v ten okamžik pohnou směrem nahoru. Právě o těch je řeč, o svalech pánevního dna.

Cvičte pravidelně

Samotné cvičení spočívá v aktivování a následném uvolnění těchto svalů. Svaly na několik vteřin zpevněte a následně ne na stejnou dobu uvolněte. A to opakujte do doby, kdy vám to přestane být příjemné. Nemusíte cvičit dlouho, ale pravidelně, ideálně každý den. V sedě u televize, v leže před spaním, nebo ve stoje. Uvidíte, že brzy se příznaky vaší inkontinence zmírní. Toto cvičení samozřejmě mohou vykonávat i ženy. Pro více informací klikněte na odkaz Kegelovy cviky pro ženy.

Publikováno: 25. 10. 2018

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: inkontinence muži