Lipno a okolí: Aktivity, díky kterým vás bude dovolená bavit po celý rok

Lipno a okolí: Aktivity, díky kterým vás bude dovolená bavit po celý rok

Rádi byste své rodině dopřáli nezapomenutelnou dovolenou plnou nevšedních zážitků, ale došla vám inspirace? Pokud nechcete opouštět hranice České republiky, nemusíte. I v naší malé zemi existují místa, kde se nudit rozhodně nebudete. Lokalita Lipno nabízí bohaté možnosti vyžití po celý rok. Ať už se do okolí známé přehrady vypravíte v zimě či v létě, vždy budete mít co dělat. Ty nejzajímavější atrakce, o jejichž přítomnosti jste možná neměli ani tušení, vám představíme v následujících řádcích,

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů je ideální atrakce pro každého, kdo si potrpí na procházky kouzelnou krajinou. Poznáte krásy Šumavy tak trochu jinak než jste byli doposud zvyklí. Děti si užijí i trochu adrenalinu a vstřebají nové poznatky. Za zmínku stojí také největší suchý tobogán v ČR. A mimochodem, v případě dobrého počasí zahlédnete také vrcholky Alp.

Kostkománie

Máte rádi LEGO? Kostkománie je největší výstava modelů a soch z legendární stavebnice. Probíhá každoročně v létě v Amenity Resortu Lipno (mimochodem, skvělé místo na ubytování). Ve třetím ročníku bylo při stavění použito více než šest milionů kostek LEGO. A letošní ročník bude ještě lepší!

Skiareál Hochficht

Ubytujete-li se ve výše zmíněném čtyřhvězdičkovém Amenity Resortu Lipno, budete to mít co by kamenem dohodil do známého skiareálu Hochficht. Více než 20 km perfektně upravených sjezdovek, dětský park a další atrakce – to vše na dosah ruky, pár desítek minut autem nebo skibusem.

Slide land Lipno

Celoroční atrakce zaujme děti i dospělé. Slide land Lipno, to je 1 km dlouhá bobová dráha s jednadvaceti zatáčkami, dvěma tunely a terénními zlomy. Chopíte se páky a sami určíte rychlost, s jakou se budou boby šinout po dráze.

Stále vám to nestačí?

Uvedli jsme jen několik nejznámějších atrakcí, ale zdaleka ne všechny. V okolí Lipna se nachází nespočet pamětihodností, muzeí a přírodních krás. Na své si přijdou příznivci cyklistiky, hradů a zámků i různých raritek. Další zajímavé informace a možnost rezervace ubytování najdete na lipno.amenity.cz.

Publikováno: 14. 01. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: lipno a okolí dovolená | lipno aktivity