Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Luxus na Sardinii aneb dovolená v evropském Karibiku

Zkuste si na chvíli vydechnout. Zapomeňte na všechny každodenní starosti a přeneste se s námi na pláž Golfo di Orosei u Cala Gonone nebo monumentální monolity, jejichž výška přesahuje sto metrů. Impozantní, není-liž pravda? Mimochodem, právě se „nacházíme“ v Sardinii, italské autonomní oblasti, která se rozkládá na stejnojmenném ostrově a několika menších přilehlých ostrůvku. A proč právě zde a ne na některém z uhlazených přímořských letovisek?

Sardinie je v mnoha ohledech drsnější než jiné dovolenkové destinace a možná právě proto představuje ideální místo, kde si lze pročistit hlavu a přijít na úplně jiné myšlenky. Často je označována jako evropský Karibik a nutno podotknout, že přezdívka rozhodně není daleko od pravdy. Celá oblast je na první pohled jiná než lokality, na které jste zvyklí a přírodní scenérie jsou skutečně podobné těm karibským. Navzdory tomu se zde setkáte s opravdovým luxusem a samozřejmě adekvátními cenami.

Sardegna 2Za vůbec nejkrásnější místo je považována nejznámější sardinské pobřeží – Costa Smeralda, tedy Smaragdové pobřeží. Neméně zajímavé jsou ovšem i četná skaliska jako jsou lezecké stěny u Cala Fuili nebo Cala Luna. Podobně vás okouzlí starobylé stavby, kterých je na ostrově požehnaně. Prastaré nuraghy a město Tharros v provincii Oristano zkrátka musíte vidět na vlastní oči…

A kam míří nejbohatší Evropani? Jednoznačně do přístavu Porto Cervo, jehož typickým znakem je náměstí s naleštěnou dlažbou a spousta luxusních butiků. Rozhodně si nezapomeňte svou kreditní kartu, v Porto Cervo se bez ní neobejdete.

A teď zpátky do reality. Skutečně si můžete dovolit opustit firmu kdykoliv se vám zlíbí? Pokud se nedokážete přizpůsobit pevně daným termínům běžných cestovních kanceláří, nezoufejte. Není to vaše chyba, ale stejně tak ani chyba cestovek. Jednoduše není v jejich silách připravovat individuální program pro každého klienta… Řešení je prosté – obraťte se na cestovní kancelář, která se specializuje na privátní cestování.

Ať už vás láká dovolená na Sardinii nebo kterákoliv jiná destinace, můžete se obrátit na Exclusive Tours, která se privátním cestováním zabývá mnoho let. V případě Exclusive tours je program vaší dovolené ve vaší režii. Vy určujete veškerá pravidla a nic vás nebude limitovat. Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si o privátním cestování na www.exclusivetours.cz.

Sardegna