Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Malá motorka je pro zábavu i zkušenosti

Pitbike nabízí nejen legraci, ale také získání nových zkušeností. Motorka, která vypadá jako zmenšenina té crossové, je vhodná pro začátečníky i zkušené jezdce.

Vymyšleno pro úsporu

Jízda na pitbike vás nikdy nezačne nudit. Ten úplně první byl motocykl Honda Z50 Monkey Bike, který si mechanici závodních týmů upravili pro své potřeby a snadnější pohyb po depu a pitline. Na okruzích je při trénincích i závodech nutné pohybovat se po depu, zařizovat mnoho věcí i kontrolovat výsledky, což za den znamená nachodit mnoho kilometrů. Rychlejší přesuny mezi jednotlivými zastávkami pak zajistila právě malá motorka, která byla i dobře skladná a snadno se vešla do přeplněných aut plných vybavení. Mechanici pak provedli ještě další změny a vylepšení, pitbike se tak postupně vyvíjely a jejich obliba se rychle rozšířila i mezi veřejnost. Dnes se v jízdě na pitbike pořádají i závody a může se jich účastnit každý, kdo chce poměřit svou šikovnost i zkušenosti s ostatními.

Soustředění i relax

Rychlost není to, co u pitbike stojí na prvním místě, i když některé modely mohou jet až 100 km za hodinu. Malé motorky slouží především k zábavě a radosti z jízdy. Vhodné jsou i pro začátečníky, kteří ještě nemají s ovládáním motocyklu žádné zkušenosti. Díky nízké výšce z nich dosáhnou na zem i osoby malého vzrůstu nebo děti a cítí se tak bezpečněji při jízdě i případném pádu. Nízká hmotnost, jednoduché ovládání a možnost vyzkoušet si různé terény i styly jízdy jsou hlavní důvody, proč jsou pitbike tak populární. Získáte sebedůvěru ve své řidičské schopnosti, naučíte se správné reakce, zlepšíte soustředění i rovnováhu a navíc si užijete mnoho zábavy i adrenalinu. A pokud dojde k nějakému pádu nebo kolizi, náhradní díly na pitbike jsou snadno sehnatelné a levnější, než díly na velkou motorku.

Pro děti se vyrábí modely se sníženou výškou a nižším obsahem motoru, které vyžadují jen minimální údržbu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *