Malá motorka je pro zábavu i zkušenosti

Malá motorka je pro zábavu i zkušenosti

Pitbike nabízí nejen legraci, ale také získání nových zkušeností. Motorka, která vypadá jako zmenšenina té crossové, je vhodná pro začátečníky i zkušené jezdce.

Vymyšleno pro úsporu

Jízda na pitbike vás nikdy nezačne nudit. Ten úplně první byl motocykl Honda Z50 Monkey Bike, který si mechanici závodních týmů upravili pro své potřeby a snadnější pohyb po depu a pitline. Na okruzích je při trénincích i závodech nutné pohybovat se po depu, zařizovat mnoho věcí i kontrolovat výsledky, což za den znamená nachodit mnoho kilometrů. Rychlejší přesuny mezi jednotlivými zastávkami pak zajistila právě malá motorka, která byla i dobře skladná a snadno se vešla do přeplněných aut plných vybavení. Mechanici pak provedli ještě další změny a vylepšení, pitbike se tak postupně vyvíjely a jejich obliba se rychle rozšířila i mezi veřejnost. Dnes se v jízdě na pitbike pořádají i závody a může se jich účastnit každý, kdo chce poměřit svou šikovnost i zkušenosti s ostatními.

Soustředění i relax

Rychlost není to, co u pitbike stojí na prvním místě, i když některé modely mohou jet až 100 km za hodinu. Malé motorky slouží především k zábavě a radosti z jízdy. Vhodné jsou i pro začátečníky, kteří ještě nemají s ovládáním motocyklu žádné zkušenosti. Díky nízké výšce z nich dosáhnou na zem i osoby malého vzrůstu nebo děti a cítí se tak bezpečněji při jízdě i případném pádu. Nízká hmotnost, jednoduché ovládání a možnost vyzkoušet si různé terény i styly jízdy jsou hlavní důvody, proč jsou pitbike tak populární. Získáte sebedůvěru ve své řidičské schopnosti, naučíte se správné reakce, zlepšíte soustředění i rovnováhu a navíc si užijete mnoho zábavy i adrenalinu. A pokud dojde k nějakému pádu nebo kolizi, náhradní díly na pitbike jsou snadno sehnatelné a levnější, než díly na velkou motorku. Pro děti se vyrábí modely se sníženou výškou a nižším obsahem motoru, které vyžadují jen minimální údržbu.

Publikováno: 16. 03. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam