Vybíráme pilník na nehty. Který je ten nejlepší?

Vybíráme pilník na nehty. Který je ten nejlepší?

Pečlivě upravené ruce jsou devizou pravé dámy. Ať už pravidelně navštěvujete nehtové studio nebo se o nehty staráte sama, měla byste mít vždy po ruce pilník. Zaměřili jsme se na vlastnosti tří typů, které jsou na trhu k mání. Proč byste si měla vybrat skleněný a nikoliv kovový či papírový? Odpovědi se dozvíte v tomto článku!

1.) Kovový / safírový pilník

Kovové pilníky byly ještě relativně nedávno jedinou možností, jak si upravit nehty. Z jiných materiálů se nevyráběly a ženy byly rády alespoň za něco. Proto příliš neřešily, jaké mají kovové pilníky výhody či nevýhody a jednoduše si na ně zvykly. V současné době jsou k dostání v mnoha velikostech a s různými variantami hrubosti pilovací plochy. Nutno podotknout, že s ohledem na jejich vlastnosti jsou v prodeji jen ze zvyku. Jedinou výhodou kovových pilníků je dlouhá životnost, kterou ovšem zkracuje skutečnost, že se docela rychle ztupí a jsou nepoužitelné. K nevýhodám patří třepení a lámání nehtů.

2.) Papírový pilník

Papírové pilníky na nehty jsou lepší než kovové, protože se kvůli nim nehty netřepí. Na trhu jsou velmi jemné i hrubé varianty. Používají se na přírodní i umělé nehty a po použití je lze desinfikovat. Nesmí se však sušit na sluníčku či topení, protože by se mohly zkroutit. Nevýhoda spočívá v krátké životnosti – papírový pilník se rychle opotřebuje.

3.) Skleněný pilník

Hitem posledních let jsou skleněné pilníky, které se vyrábí v různých velikostech, a to jako jednostranné i oboustranné. Jsou hygienické, lze je desinfikovat a co je nejlepší – pilovací plocha se neobrušuje ani netupí a nehty jsou po ošetření hladší, netřepí se a nezatrhávají. Klasické skleněné pilníky však mají také nevýhodu – jsou velmi křehké, a proto nejsou vhodné pro nošení v kabelce bez ochranného pouzdra. Resumé zní jasně – skleněné pilníky jsou ve všech směrech lepší než kovové a papírové. No a pokud máte strach z toho, že vám křehké sklo nevydrží příliš dlouho, vsaďte na skleněný pilník Bohemia Crystal z kvalitního tvrzeného skla se zvýšenou odolností v případě pádu.

Kvalitní skleněný pilník jako stylový doplněk

Proč nespojit příjemné s užitečným? Skleněné pilníky na nehty Bohemia Crystal jsou: šetrné – brusná plocha je díky chemickému leptání rovnoměrná, takže se nehty netřepí ani jinak nepoškozují. odolné – výrobce používá kvalitní tvrzené sklo, což z pilníku činí nezničitelné pomocníky. účinné – brusná plocha se při běžném používání nezničí a vždy rychle nehty upraví do požadovaného tvaru. hygienické – sklo nenasakuje vlhkost, takže se na něm nedrží plísně. Stačí, když pilník po ošetření opláchnete vodou. stylové – pokud se nespokojíte s průměrem, okamžitě se zamilujete do luxusních řad, které jsou zdobeny krystaly SWAROVSKI, ruční malbou nebo laserovým gravírováním. Prohlédnout si je můžete na e-shopu Crystales.

Publikováno: 17. 03. 2016

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pilník na nehty