Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Byznys

Skartace – služba, která se týká firem v malých i velkých městech

S termínem „skartace“ jste se již zřejmě setkali. Týká se téměř všech malých i větších firem napříč nejrůznějšími obory. Možná ale netušíte, proč je skartování dokumentů tak důležité a co všechno s touto činností souvisí. V článku najdete odpovědi, které vám vše objasní a utvrdí vás v tom, že dokumenty nelze jen tak jednoduše vyhodit do nejbližšího kontejneru…

Proč je skartování dokumentů tak důležité?

Skartace je cílená likvidace tištěných dokumentů, ale také elektronických nosičů. Jakmile se naplní archiv, ve kterém skladujete více či méně důležité dokumenty, budete se muset zbavit těch, které již nebudete potřebovat a zároveň se na ně nevztahuje tzv. archivační lhůta (doba, po kterou musíte určité dokumenty uchovat v původním stavu). A přestože informace obsažené v dokumentech nehodláte v budoucnu využívat a nepovažujete je za důležité, někdo jiné je může zneužít proti vám.

Žijeme v době, kdy mají informace cenu zlata. Může se jednat o smlouvy, databáze s kontakty klientů a další zdroje informací. Dostane-li se k nim konkurence, poznáte riziko neopatrného zacházení s informacemi na vlastní kůži. Nedávejte konkurenci destruktivní zbraň, která váš byznys položí na lopatky – dokumenty (a to i za předpokladu, že je nepovažujete za důležité) skartujte.

Skartování se týká i digitálních dat

To samé platí také o digitálních datech, která uchováváte na CD, DVD nebo hardiscích. Tato data sice „zmízí“ poté, co je z nosiče vymažete, ale fyzicky na něm zůstanou až do doby, než je přepíší jiná data. Pomocí speciálního (mimochodem volně dostupného) software lze „smazaná“ data získat zpět. Nepodceňujte proto ani likvidaci citlivých údajů v digitální podobě.

Kdo vám s likvidací citlivých údajů pomůže?

Na závěr jsme si nechali tip na odborníky, kteří pro vás zajistí komplexní služby v oblasti skartace. Jde o německou společnost REISSWOLF, která od roku 1996 působí také v ČR a patří mezi leadery evropského trhu. Skartace pod taktovkou specialistů z REISSWOLF je maximálně bezpečná, diskrétní, rychlá a cenově dostupná. V případě zájmu můžete využít také služby spojené s archivací, tříděním dokumentů a jejich převodem do elektronické podoby.

Pro další informace ohledně služby skartace klikněte na odkazy vaší nejbližší lokality: