Skartace je nejbezpečnější způsob likvidace dat

Skartace je nejbezpečnější způsob likvidace dat

Dokumenty se postupem času nakupí v menší i větší firmě. Archiv není nafukovací a dříve nebo později budete muset archiválie vytřídit. Vyřadit nepotřebné a nedůležité dokumenty, které zbytečně zabírají spoustu místa. Ale jakým způsobem přistoupit k likvidaci? Patrně sami tušíte, že dokumenty s citlivými údaji není vhodné jen tak vyhodit do kontejneru. Mohl by se k nim dostat někdo, kdo je následně zneužije proti vám. Jediným bezpečným řešením je skartace.

Nenechávejte své dokumenty a data napospas ostatním

Představte si, že se někdo zmocní vaší databáze s údaji o klientech. Možná, že dotyčný nepoškodí vaší firmu, ale i hromadné rozesílání spamu na adresu zákazníků není dvakrát příjemné. Dokumentace však může obsahovat mnohem důvěrnější informace – např. o strategických plánech vaší firmy apod. A jak jsme již zmínili výše, budete je muset skartovat. Skartace je proces, v rámci kterého dojde k nevratnému zničení dokumentů. Ale jak likvidaci řešit v případě většího archivu, který nezvládnete skartovat svépomocí? Jednoduše – využijte služeb skartace, které nabízí specializovaná firma. Ta se postará o vše od nakládky až po finální vystavení potvrzení o likvidaci.

Odborná likvidace elektronických dat je neméně důležitá

Externí firmy provádí také likvidace dat v elektronické podobě. Pokud jste si doposud mysleli, že digitální data nemají fyzickou podobu a stačí, když je ručně vymažete v rozhraní operačního systému, spletli jste se. Data zmizí jen na pohled, ale na disku se budou fyzicky nacházet až do doby, než je nahradí jiná data. I v případě elektronických nosičů se proto nevyplácí spoléhat na to, že data nikdo neobjeví. Mnohem jistější je skartace.

Kdo vám se skartací tištěných i elektronických dat pomůže?

Chcete-li mít jistotu, že se k vašim dokumentům a datovým nosičům nikdo nedostane, obraťte se na společnost REISSWOLF, která patří mezi přední evropské specialisty. Zabývá se nejen skartací, ale také archivací a nabízí komplexní služby za příjemné ceny. Odborníci z REISSWOLF vás překvapí svou profesionalitou, diskrétností a individuálním přístupem. Působí celorepublikově a nejen v lokalitě Praha – skartace se totiž týká úplně každého.

Publikováno: 06. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: likvidace dat | praha skartace | skartace