Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Máte to rádi pálivé?

Chili papričky dělí gurmány na dva nepřátelské tábory. Jeden z nich exotický plod k smrti nenávidí a osazenstvo druhého naopak feferonku uctívá a nedá na ni dopustit. Faktem je, že obsahují celou řadu prospěšných látek, mimo jiné spoustu vitamínu C a beta karoten a podporují chuť k jídlo. Na druhou stranu platí, že všeho s mírou – ve větším množství může chilli dráždit pohlavní a močové ústrojí. V přiměřených dávkách naopak na žaludek působí lépe, než pepř a pomáhají k lepšímu zažívání. Zástupci kultur, které holdují ostrým jídlům, jsou podle všeho mnohem odolnější vůči zamoření pokrmů bakteriemi a jejich střevní sliznice snese ledacos. A abychom nezapomněli, chilli je vyhlášeným afrodisiakem. My víme, kde si ho můžete koupit třeba deset kilo!

Tak „trochu“ pálivý e-shop

Víte, co je to jolokia? Jolokia je tak trochu jiná chilli paprička. Jestliže vám ty „normální“ připadají páliví, naga jolokia vám v ústech způsobí opravdové peklo. Vše však jde ruku v ruce s přípravou a v rukou zkušeného kuchtíka může vzniknout opravdová lahůdka. Stejně nevšední, jako extrémně pálivá chilli paprička, je i chilli shop, který najdete na jolokia.cz. Nebo snad znáte jiný spcecializovaný e-shop, ve kterém nakoupíte nejen samotné čili papričky, ale i mnoho prvotřídních chilli produktů. Ty vám budou dělat společnost v kuchyni, ale i během letního grilování. Za zmínku stojí zejména pálivé omáčky, marinády a chipsy.

Pořádně rozpálen dárek

Máte ve svém okolí někoho, pro něhož jsou pálivé omáčky povinnou součástí kuchyňské výbavy? Výborně, udělejte mu radost dárkovým balením, které skvěle vypadá a neméně dobře chutná. Přijde-li vám po vydatném obědě chuť na něco „sladkého“, sáhněte po chilli marmeládě, nebo po pálivých gumových medvídcích s příhodným názvem „satan spawn“ (chcete-li také „ďáblovi zplozenci).

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.