Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Provozování automobilu stojí peníze. S čím byste měli počítat?

Představit si život bez auta je dnes už asi ve většině rodin nemyslitelné. Zvykli jsme si na pohodlí i snadnou přepravu do práce, za zábavou, případně za letním odpočinkem. Vlastní auto tedy nabízí praktičnost i komfort, který ocení nejen jednotlivec, ale zejména rodina s dětmi.

Výdaje, se kterými musíte počítat

Auto se z mnoha důvodů stalo součástí většiny českých rodin (od revoluce stoupl průměrný počet aut v ČR 2,5×), ale jeho koupě vyžaduje dobré zvážení. Váš rozpočet totiž musí být schopen uživit i dalšího člena rodiny – auto. Provoz vozidla totiž není jen o plné nádrži. Kupní cena je jedna věc, peníze však budete potřebovat i na spoustu dalších věcí – především na pojištění a servis. Povinné ručení vyplývá ze zákona, tomu se nevyhnete. Pokud jde však o nové auto, je dobré zvážit i to havarijní. Měsíčně tak může auto spolknout podstatně větší částku, než s jakou jste původně počítali. To je třeba zohlednit, jinak bude auto pouze zahálet na parkovišti.

Jak je to s opravou staršího vozu?

Pokud vám rozpočet neumožňuje pořízení nového auta a musíte se po vozidel poohlédnout v autobazaru, pravděpodobně budete muset bezprostředně po uzavření smlouvy investovat do výměny základních autodílů – kontrolou by měly projít především brzdy a dost možná i rozvodový řemen.

Ale co když například zjistíte, že není v pořádku řízení? Na první pohled jde o problém, který zavání astronomickou částkou. Nenechte se však mýlit, opravy řízení formou repase nejsou finančně nedostupné. O tom, jak proces probíhá pod taktovkou odborníků, přehledně krok po kroku, si můžete přečíst na repaserizeni.cz.

Proč si vlastní automobil nepořizovat?

S ohledem na výše uvedené je zřejmé, že vlastní auto je penězožrout – a navíc často přidělává zbytečné starosti. Pokud by vám mělo stát před domem nevyužité, raději své sváteční vyjížďky vyřešte jinak, třeba přes Liftago nebo klasickým taxíkem či MHD. Pokud cítíte, že jste bez auta jako bez ruky a negativa vám nevadí, pak není co řešit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *