Moje dovolená snů na ostrově Réunion

Moje dovolená snů na ostrově Réunion

Cestování je v dnešní době mnohem dostupnější než v minulosti. Není divu, že si spousta lidí plní sny a objevuje krásy míst, o kterých dříve pouze četli či sledovali dokumentární filmy v televizi. Vsadíme se, že i vy máte své vysněné místo, které dříve nebo později navštívíte. Jsem na tom stejně a v nejbližší době se chystám objevovat krásy sopečného ostrova Réunion. Hledáte-li inspiraci pro vaše cesty, možná ji najdete v následujících řádcích. Proč jsem se rozhodl právě pro francouzský zámořský department v teplých vodách Indického oceánu? Důvodů je nespočet...

Proč se vydat na Réunion?

Réunion sice není tak známý jako jiné ostrovy v Indickém oceánu, zato však nabízí pestrou směsici rozmanitých přírodních krás, přátelského prostředí domorodých obyvatel a vůbec atmosféru, kterou najdete jen málokde. Dovolená Réunion je typická barevným koloritem umocněným pestrou skladbou obyvatel. Potkáte zde potomky afrických, evropských i asijských přistěhovalců.

Jaké je na Réunionu počasí?

Při výběru ideální dovolenkové destinace jsem klad důraz na přítomnost krásných pláží. Těch je na Réunionu mnoho. Kopání je možné po celý rok a průměrná teplota činí 20 – 28°C, v závislosti na konkrétních lokalitách. Nejvhodnější doba pro návštěvu je přesto v období od listopadu do dubna, kdy je na ostrově nejtepleji. V období od poloviny ledna do poloviny února na Réunionu více prší, ale přesto nelze říct, že by se sluníčko neukázalo. Pláže jsou vyhřáté a jako stvořené pro relaxaci.

Úchvatné vnitrozemí

Bělostné pláže samozřejmě nejsou jediným důvodem pro návštěvu ostrova. Za zmínku stojí i nádherně členité vnitrozemí rozeklaných hor, divoké pralesy, kaňony, vodopády, skaliska a další přírodní reliéfy vybízející k dlouhým procházkám. Ne nadarmo se Réunionu přezdívá jako „klenot Indického oceánu“. A kdo mi pomůže s přípravami? Vzhledem k tomu, že dovolená na ostrově Réunion nepatří do standardní nabídky cestovek, obrátil jsem se na společnost Dovolená snů s.r.o. (www.dovolenasnu.cz), která mou dovolenou naplánuje od A do Z a zajistí vše potřebné. Nemám důvod ztrácet čas něčím, co za mě udělají profesionálové.

Publikováno: 22. 09. 2015

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená réunion | réunion počasí