Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Moje dovolená snů na ostrově Réunion

Cestování je v dnešní době mnohem dostupnější než v minulosti. Není divu, že si spousta lidí plní sny a objevuje krásy míst, o kterých dříve pouze četli či sledovali dokumentární filmy v televizi. Vsadíme se, že i vy máte své vysněné místo, které dříve nebo později navštívíte. Jsem na tom stejně a v nejbližší době se chystám objevovat krásy sopečného ostrova Réunion. Hledáte-li inspiraci pro vaše cesty, možná ji najdete v následujících řádcích. Proč jsem se rozhodl právě pro francouzský zámořský department v teplých vodách Indického oceánu? Důvodů je nespočet…

Proč se vydat na Réunion?

Réunion sice není tak známý jako jiné ostrovy v Indickém oceánu, zato však nabízí pestrou směsici rozmanitých přírodních krás, přátelského prostředí domorodých obyvatel a vůbec atmosféru, kterou najdete jen málokde. Dovolená Réunion je typická barevným koloritem umocněným pestrou skladbou obyvatel. Potkáte zde potomky afrických, evropských i asijských přistěhovalců.

Jaké je na Réunionu počasí?

Při výběru ideální dovolenkové destinace jsem klad důraz na přítomnost krásných pláží. Těch je na Réunionu mnoho. Kopání je možné po celý rok a průměrná teplota činí 20 – 28°C, v závislosti na konkrétních lokalitách. Nejvhodnější doba pro návštěvu je přesto v období od listopadu do dubna, kdy je na ostrově nejtepleji. V období od poloviny ledna do poloviny února na Réunionu více prší, ale přesto nelze říct, že by se sluníčko neukázalo. Pláže jsou vyhřáté a jako stvořené pro relaxaci.

Úchvatné vnitrozemí

Bělostné pláže samozřejmě nejsou jediným důvodem pro návštěvu ostrova. Za zmínku stojí i nádherně členité vnitrozemí rozeklaných hor, divoké pralesy, kaňony, vodopády, skaliska a další přírodní reliéfy vybízející k dlouhým procházkám. Ne nadarmo se Réunionu přezdívá jako „klenot Indického oceánu“.

A kdo mi pomůže s přípravami? Vzhledem k tomu, že dovolená na ostrově Réunion nepatří do standardní nabídky cestovek, obrátil jsem se na společnost Dovolená snů s.r.o. (www.dovolenasnu.cz), která mou dovolenou naplánuje od A do Z a zajistí vše potřebné. Nemám důvod ztrácet čas něčím, co za mě udělají profesionálové.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.