Na lov jedině s kvalitní výbavou

Na lov jedině s kvalitní výbavou

Mnoho lidí miluje pobyt v přírodě, kde mohou relaxovat a kochat se její krásou. Příroda však může sloužit i k dalšímu účelu, kterého využívají hlavně myslivci. Tím účelem je lov. Ačkoliv mnoho lidí ho odsuzuje, pravdou je, že díky němu nedochází k přemnožení určitých druhů a tak lze zachovat rovnováhu daného ekosystému. Pojďme se společně podívat na to, co by měl mít každý myslivec k dispozici. Na úvod je třeba říci, že základem je rozhodně kvalitní oblečení, mezi které patří:
  • nepromokavé kalhoty a bunda
  • pevné boty
  • nůž
  • dostatek jídla v případě delšího pobytu v lese
  • puška

Jak na lov z velké vzdálenosti?

Samozřejmě puška není to jediné, co nám může pomoci ulovit požadované zvíře. Pokud míříme z větší vzdálenosti a chceme zasáhnout přesně, budou se nám stoprocentně hodit puškohledy, které můžeme zakoupit v eshopu idalekohledy.cz. Díky nim tak můžeme velmi dobře zaměřit danou zvěř i na vzdálenost několika stovek metrů, což nám samozřejmě usnadní trefit přesně tam, kam potřebujeme. Dodat ale musíme i to, že ne vždy musí puškohled sloužit pouze jako součást zbraně. Díky odnímatelnosti ho můžeme snadno využít třeba i jako improvizovaný dalekohled, pokud chceme zmapovat okolí a třeba pohyb zvěře, nebo ostatních myslivců na honu. puskohled

Snadné vidění i v noci

Lesní zvířata jsou často plachá, což znamená, že lov může být poměrně náročný. Platí také, že řada z nich vylézá až v noci, a tak jindy nemáme příležitost si na něho počíhat. Abychom ho vždy mohli velmi dobře identifikovat, a to i v naprosté tmě, mělo by být samozřejmostí noční vidění, se kterým se můžete seznámit ZDE. Díky němu tak i v lese, v úplné tmě snadno uvidíte vše, co potřebujete. A to bez jakýchkoliv obav z toho, že byste na sebe jakkoliv upozornili, nebo že byste se před lovenou zvěří prozradili. A i to je samozřejmě klíčem k úspěšnému lovu a požadovanému úlovku.

Publikováno: 24. 02. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: noční vidění | puškohledy