Na výletě v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav je zhruba čtyřicetitisícové město, které si většina z nás spojí především s automobilkou Škoda Auto. Ve skutečnosti však město, které ve druhé polovině 10. století založil Boleslav II., nabízí mnohem více. Jde o turisticky vyhledávanou lokalitu, která kombinuje bohatý kulturní život a příjemné prostředí plné architektonických skvostů. Přemýšlíte-li o tom, že si v dohledné uděláte výlet za krásami naší vlasti, mohla by být jednou z cílových destinací právě Mladá Boleslav.

Středem kulturního dění v Mladé Boleslavi je Dům kultury s několika různě velikými sály. V nich se pravidelně hrají divadelní a filmová představení a stejně tak zde své aktivity realizují i taneční a hudební školy, kterých ve městě funguje hned několik. Na divadelní představení však můžete zajít i do Městského divadla Mladá Boleslav, které nedávno oslavilo sté narozeniny. Za zmínku stojí i nejnavštěvovanější kino Cinestar v budově nákupního centra Bondy.

Zatoužíte-li po poznání, vydejte se na prohlídku expozic některého z místních muzeí. V Muzeu Mladoboleslavska jsou stálé expozice týkající se historie města, ale i několik dalších výstavních prostorů, ve kterých střídavě probíhají i jiné výstavy. Archeologické nálezy z okolí města jsou vystaveny v paláci Teml a historii automobilky Škoda Auto mapuje expozice v budově Škoda Muzeum.

Co se týče zmíněných pamětihodností, dominantou je Mladoboleslavský hrad, který vznikl na místě přemyslovského hradiště z roku 1350. Impozantní je renesanční Stará radnice, barokní stavba Děkanství a Arciděkanský kostel Nanebevzetí panny Marie z roku 1406. Ani tím ovšem výčet památek nekončí – budete-li si je chtít prohlédnout všechny, vyčleňte si na návštěvu Mladé Boleslavi několik dní.

V souvislosti s dlouhodobějším pobytem bychom rádi doporučili útulné ubytování Mladá Boleslav ve čtyřhvězdičkovém hotelu SAND MARTIN. Prvotřídní restaurace, vlastní wellness a mnoho dalších benefitů vaše zážitky z Mladé Boleslavi maximálně umocní.

Publikováno: 21. 08. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam