Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Na výletě v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav je zhruba čtyřicetitisícové město, které si většina z nás spojí především s automobilkou Škoda Auto. Ve skutečnosti však město, které ve druhé polovině 10. století založil Boleslav II., nabízí mnohem více. Jde o turisticky vyhledávanou lokalitu, která kombinuje bohatý kulturní život a příjemné prostředí plné architektonických skvostů. Přemýšlíte-li o tom, že si v dohledné uděláte výlet za krásami naší vlasti, mohla by být jednou z cílových destinací právě Mladá Boleslav.

Středem kulturního dění v Mladé Boleslavi je Dům kultury s několika různě velikými sály. V nich se pravidelně hrají divadelní a filmová představení a stejně tak zde své aktivity realizují i taneční a hudební školy, kterých ve městě funguje hned několik. Na divadelní představení však můžete zajít i do Městského divadla Mladá Boleslav, které nedávno oslavilo sté narozeniny. Za zmínku stojí i nejnavštěvovanější kino Cinestar v budově nákupního centra Bondy.

Zatoužíte-li po poznání, vydejte se na prohlídku expozic některého z místních muzeí. V Muzeu Mladoboleslavska jsou stálé expozice týkající se historie města, ale i několik dalších výstavních prostorů, ve kterých střídavě probíhají i jiné výstavy. Archeologické nálezy z okolí města jsou vystaveny v paláci Teml a historii automobilky Škoda Auto mapuje expozice v budově Škoda Muzeum.

Co se týče zmíněných pamětihodností, dominantou je Mladoboleslavský hrad, který vznikl na místě přemyslovského hradiště z roku 1350. Impozantní je renesanční Stará radnice, barokní stavba Děkanství a Arciděkanský kostel Nanebevzetí panny Marie z roku 1406. Ani tím ovšem výčet památek nekončí – budete-li si je chtít prohlédnout všechny, vyčleňte si na návštěvu Mladé Boleslavi několik dní.

V souvislosti s dlouhodobějším pobytem bychom rádi doporučili útulné ubytování Mladá Boleslav ve čtyřhvězdičkovém hotelu SAND MARTIN. Prvotřídní restaurace, vlastní wellness a mnoho dalších benefitů vaše zážitky z Mladé Boleslavi maximálně umocní.