Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Tipy na doplňky stravy, které jsou vhodné i pro vegany

Ohledně rostlinné neboli veganské stravy koluje řada mýtů a polopravd. Tím nejčastějším je tvrzení, že nedokáže zásobit organismus všemi potřebnými látkami v dostatečném množství. Opak je pravdou – vyvážený veganský jídelníček je mnohem zdravější než jídelníček s obsahem živočišných produktů. Na druhou stranu neplatí, že každý, kdo se stravuje pouze potravinami rostlinného původu, dělá pro své zdraví maximum. I ortodoxní vegan může následkem nevhodné skladby jídelníčku vážně onemocnět!

Veganská strava nemusí být zdravá

Člověk neznalý si veganské menu představí jako mísu plnou čerstvé zeleniny a ovoce. Kdyby se „veggie“ jídelníček skutečně skládal pouze z potravin, které neprošly nešetrným průmyslovým zpracováním a neobsahují množství přidaných látek, dal by se označit za zdraví prospěšný. Spousta veganů však preferuje zcela odlišné potraviny. Trendem se stává nezdravý veganský fast food a cukrovinky všeho druhu. Tzv. junk food sice neobsahuje ingredience živočišného původu, ale ani důležité vitamíny, minerály a další důležité látky.

Většina veganů se pohybuje někde mezi. Snaží se konzumovat dostatek ovoce a zeleniny, ale nevyhýbají se ani méně zdravým pokrmům. V případě nedostatku vitamínů a minerálů je proto vhodné užívat kvalitní suplementaci – doplňky stravy označené mezinárodně uznávaným symbolem V-Label.

Ochrannou známku najdete i na mnoha produktech českého výrobce NATURVITA (možno zakoupit v e-shopu gigalekarna.cz). Za pozornost stojí především:

BETAVID se světlíkem lékařským – efektivní proti únavě a zánětům očí,

BIOSIL Plus – obsahuje kys. pantothenovou a zinek, přispívá k udržení zdravých vlasů, nehtů, pokožky a slinic,

HOŘČÍK + B6 – pomáhá zmírnit únavu a vyčerpání,

JODIKAL – obsahuje jód, který je nezbytný pro růst a vývoj organismu,

VITAMÍN B12 – důležitý vitamín, který se jinak vyskytuje pouze v potravinách živočišného původu.

Pamatujte, že: Přechod na veganskou stravu je správným krokem pro zdraví pouze za předpokladu, že si pohlídáte vyvážený jídelníček. Díky doplňkům stravy doplníte potřebné látky mnohem snáz a předejdete vážným zdravotním komplikacím.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *