Jak vyřešit nadměrnou přepravu efektivně? Klíčový je výběr specialisty

Jak vyřešit nadměrnou přepravu efektivně? Klíčový je výběr specialisty

Přepravit nadrozměrnou zásilku není tak snadné jako doručit balík standardních rozměrů. Nadměrný náklad vyžaduje poměrně delikátní přístup a mimo to i vyřízení poměrně náročné administrativy. Pokud vás v brzké době čeká právě taková „akce“ a netušíte, jak ji realizovat, přečtěte si o problematice nadměrné přepravy všechny důležité informace.

Kdy je náklad nadměrný?

O přepravě nadrozměrných nákladů hovoříme tehdy, když jsou parametry nákladu větší než limity stanovené vyhláškou Ministerstva dopravy ČR. Podle ní je náklad limitován maximální délkou 16,5 m, šířkou 2,55 m, výškou 4 m a hmotností 48 t. Dalším omezením je maximální zatížení na jednu nápravu 8-10 tun dle typu nápravy. V případě, že náklad udané parametry překračuje byť jen jediným parametrem, jedná se o náklad nadměrný a musí se přepravit v souladu se zvláštními předpisy. Bez ohledu na to, zda jde o přepravu zemědělské techniky, přepravu stavebních strojů nebo jiného nadrozměrného nákladu, je zapotřebí povolení vydané příslušnými úřady, jež komunikují s dalšími organizacemi (např. statiky mostů apod.). Kompetentní osoby musí vyhodnotit omezení daného nákladu a prověřit, zda přepravu nemohou omezit kritické body v podobě rozvodů elektrických sítí, telefonních kabelů, podjezdy, mosty s nižší hmotností atd.

Jak dlouho trvá vydání povolení?

Vzhledem k náročnosti nadrozměrné přepravy je pochopitelné, že vyřízení povolení není otázkou několika hodin. Dokumenty k přepravě nadrozměrných zásilek menších rozměrů lze získat za několik dní až týdnů. U velkých nákladů je třeba počítat s delší lhůtou – často řádově v měsících. Chcete-li nadrozměrnou přepravu vyřešit bez zbytečných komplikací, obraťte se na zkušeného dopravce, který nabízí komplexní služby včetně vyřízení potřebné dokumentace. K nejlepším na českém trhu patří společnost Easy Logistics. Více se dozvíte na easylogistics.eu.

Publikováno: 22. 05. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam