Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Nebankovní půjčky aneb kde vám opravdu půjčí?

Synonymum pro výhodnou půjčku je banka. Bankovní společnosti byly vždy zárukou výhodných podmínek a bylo-li to možné, spotřebitelé se s žádostí o úvěr obraceli právě na ně. Oproti tomu nebankovní subjekty v minulosti platily za nevýhodnou alternativu, v krajním případě pak lichvu nebo podvod. Ale co když to v bance nejde – má vůbec cenu žádat o nebankovní půjčku? Samozřejmě, že má, ale musíte vědět, na koho se obrátit…

I nebankovní půjčka může být výhodná

Představa, že nebankovní půjčky nemohou být tak výhodné jako klasické bankovní úvěry, je poněkud mylná. V současné době totiž renomované nebankovní společnosti směle konkurují bankám a v některých případech dokonce nabízí i výhodnější podmínky. To se týká především spotřebitelských úvěrů s vyšším úvěrovým rámcem.

Samozřejmě platí, že pří výběru nebankovního úvěru je na místě opatrnost, protože v nebankovní sféře působí značné množství tzv. úvěrových predátorů. Ti na spolehlivé a solidní nebankovní instituce vrhají špatné světlo, nicméně dle posledních průzkumů se veřejnost nebankovních půjček nebojí tak, jako v minulosti.

Dostupnost a rychlé vyřízení bývá vykoupeno vyšší RPSN

Dalším důvodem, který žene spotřebitele do bankovního sektoru, je dostupnost. Příkladem budiž nebankovní půjčky bez registru či potvrzení o příjmu, které jsou určeny specifické sortě spotřebitelů. Lidé, kteří neuspěli s žádostí o půjčku v bance kvůli přítomnosti v registru dlužníků nebo jen nejsou dostatečně bonitní, mohou využít právě tyto nebankovní produkty a získat potřebné finanční prostředky v rekordně krátkém čase. Tyto typy půjček jsou spojeny s vyššími úroky či poplatky, ale s tím musí rizikoví klienti počítat.

Nejoblíbenější nebankovní půjčky

Svébytnou kategorii nebankovních produktů tvoří tzv. SMS půjčky neboli mikroúvěry. Jde o nejdostupnější půjčky vůbec a jejich úvěrový rámec je nastaven tak, aby na ně dosáhl opravdu každý. Pro spotřebitele, kteří si potřebují půjčit několik set až tisíc korun a překlenout tak kratší časové období v řádu dní, jsou ideální alternativou.

Vyřízení SMS půjček probíhá online a stačí, když žadatel vyplní předpřipravený formulář na webu věřitele. V případě renomovaných poskytovatelů se není čeho obávat a všechny důležité informace jsou zobrazeny ještě před potvrzením žádosti. Na online kalkulátoru lze nastavit požadovaný výše úvěru a termín splatnosti (SMS půjčky se hradí jednorázově). Na základě těchto parametrů pak žadatel vrátí zapůjčenou částku a fixní poplatek.

Jak vidíte, segment nebankovních půjček je velmi pestrý a najdete v něm malé i velké úvěry s rozličnou dobou splatnosti. Budete-li se držet několika základních pravidel, nestane se vám, že od vás poskytovatel půjčky vybere poplatek a vy slíbené peníze nedostanete. Vždy si půjčujte jen od známých nebankovních institucí a důkladně čtěte úvěrovou smlouvu, včetně všech dokumentů, na které odkazuje.