Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Nedávejte zimě šanci a zateplete si své bydlení

Možná jste to ještě letos nepocítili, ale vzpomeňte si na loňskou zimu – jakmile uhodily první mrazy, teplota v interiéru výrazně klesla a k dosažení tepelné pohody musely radiátory sálat téměř nonstop. Letos jste možná prozatím nemuseli topit tak jako loni, ale všeho do času. Na přelomu ledna a února by měla udeřit nefalšovaná zima, která se budoucím vyúčtování za energie projeví. Máte toho dost? Chcete ušetřit a zároveň se nemuset neustále starat o to, jestli je doma přijatelná teplota? Rada nad zlato zní – investujte do zateplení.

V minulosti se spotřeba tuhých paliv příliš neřešila a podle toho taky vypadaly rodinné domy. Bydlíte-li ve stavbě, která si může o nízkoenergetickém standardu nechat zdát, nemáte na výběr. Můžete donekonečna vyhazovat peníze za energie, nebo spotřebu snížit prostřednictvím zateplení.

Ideální materiál pro zateplení zdiva, podlahy i střechy? Polystyren!

Ať už se do zateplování fasády pustíte svépomocí (není to tak náročné a pokud jste šikovní, zvládnete to), nebo si najmete řemeslníky, nepodceňujte výběr tepelné izolace. Mezi nejvyužívanější materiály patří fasádní polystyren, který se chlubí minimální nasákavostí, nízkou hmotností, snadnou opracovatelností a samozřejmě i velmi příznivou cenou. Desky si můžete nechat vyrobit na přání v libovolném rozměru a tloušťce.

Za pozornost stojí i dražší, ale kvalitnější extrudovaný polystyren, který má velmi nízkou tepelnou vodivost a vysokou pevnost v tlaku. Je vhodný k izolacím všech typů budov, a to nejen k izolaci obvodového zdiva, ale také k izolací sklepů, podlah a střechy. V případě vysoce zatížených podlah pak sáhněte po podlahovém polystyrenu.

Pokud se v širokém spektru zateplovacích materiálů nevyznáte a nechcete šlápnout vedle, zkonzultujte své záměry s odborníky. Zajímavou nabídku polystyrenů a dalších stavebních materiálů, které se vám budou v rámci rekonstrukce hodit, najdete na www.chmelik-trade.cz. Zboží si můžete objednat v e-shopu, nebo vyzvednout osobně ve skladu v Žabčicích, kde vám ho prodejce předvede a poradí s výběrem. Není co řešit, díky zateplení se vaše výdaje výrazně sníží…