Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Nedávejte zimě šanci a zateplete si své bydlení

Možná jste to ještě letos nepocítili, ale vzpomeňte si na loňskou zimu – jakmile uhodily první mrazy, teplota v interiéru výrazně klesla a k dosažení tepelné pohody musely radiátory sálat téměř nonstop. Letos jste možná prozatím nemuseli topit tak jako loni, ale všeho do času. Na přelomu ledna a února by měla udeřit nefalšovaná zima, která se budoucím vyúčtování za energie projeví. Máte toho dost? Chcete ušetřit a zároveň se nemuset neustále starat o to, jestli je doma přijatelná teplota? Rada nad zlato zní – investujte do zateplení.

V minulosti se spotřeba tuhých paliv příliš neřešila a podle toho taky vypadaly rodinné domy. Bydlíte-li ve stavbě, která si může o nízkoenergetickém standardu nechat zdát, nemáte na výběr. Můžete donekonečna vyhazovat peníze za energie, nebo spotřebu snížit prostřednictvím zateplení.

Ideální materiál pro zateplení zdiva, podlahy i střechy? Polystyren!

Ať už se do zateplování fasády pustíte svépomocí (není to tak náročné a pokud jste šikovní, zvládnete to), nebo si najmete řemeslníky, nepodceňujte výběr tepelné izolace. Mezi nejvyužívanější materiály patří fasádní polystyren, který se chlubí minimální nasákavostí, nízkou hmotností, snadnou opracovatelností a samozřejmě i velmi příznivou cenou. Desky si můžete nechat vyrobit na přání v libovolném rozměru a tloušťce.

Za pozornost stojí i dražší, ale kvalitnější extrudovaný polystyren, který má velmi nízkou tepelnou vodivost a vysokou pevnost v tlaku. Je vhodný k izolacím všech typů budov, a to nejen k izolaci obvodového zdiva, ale také k izolací sklepů, podlah a střechy. V případě vysoce zatížených podlah pak sáhněte po podlahovém polystyrenu.

Pokud se v širokém spektru zateplovacích materiálů nevyznáte a nechcete šlápnout vedle, zkonzultujte své záměry s odborníky. Zajímavou nabídku polystyrenů a dalších stavebních materiálů, které se vám budou v rámci rekonstrukce hodit, najdete na www.chmelik-trade.cz. Zboží si můžete objednat v e-shopu, nebo vyzvednout osobně ve skladu v Žabčicích, kde vám ho prodejce předvede a poradí s výběrem. Není co řešit, díky zateplení se vaše výdaje výrazně sníží…