Jak odměnit pejska? Dopřejte mu chutný pamlsek!

Jak odměnit pejska? Dopřejte mu chutný pamlsek!

I méně zkušený chovatel by měl znát základní pravidla pro odměňování psa formou nejrůznějších pamlsků. Pokud máte v tomto ohledu mezery, pak je tento článek určen právě pro vás. Prozradíme vám, jaké pamlsky pro psy jsou vhodné a kdy byste je svému čtyřnohému svěřenci (ne)měli dávat.

Pamlsek především za odměnu

Čím se pamlsky pro psy odlišují od běžného krmiva? Především v tom, že nenahrazují klasickou stravu a podávají se pejskům za odměnu. Chcete-li svého mazlíčka odměnit za splnění rozkazu, zkrátka mu dáte pamlsek. Podstatné je, aby si ho zasloužil, jinak tento systém odměn pozbude smysl. Pokud pes dostává pamlsek jen tak a příliš často, nebude se muset snažit, aby jej získal.

Není pamlsek, jako pamlsek anebo jak vybrat ten správný?

Prodejci nabízí neskutečně bohatou nabídku psích dobrůtek a nemusí být snadné vybrat ten správný. Roli může hrát velikost psa, zdravotní stav, stáří a další aspekty. Dobrá zpráva je, že si na své přijde opravdu každý. Na trhu jsou pamlsky pro menší i větší plemena, štěňata i dospělé psy, dietní pamlsky a další. K nejoblíbenějším dobrotám patří pamlsky z buvolí kůže. Vyrábí se v různých velikostech a menší kostičky mohou mlsat i štěňata. Neméně populární jsou sušenky pro psy. Opět dostanete na výběr z mnoha velikostí a příchutí – od klasiky až po méně tradiční varianty. Pro psy se zdravotními potížemi jsou vhodné dietní pamlsky. Poznáte je podle zvláštního označení (např „light“). Tak či tak vždy zkontrolujte složení, abyste svému psovi nedávali něco, po čem se mu může přitížit. Za zmínku stojí také speciální čokoláda, která je pro psy (na rozdíl od normální čokolády určené pro lidi) bezpečná. Aby vašeho psa pamlsky neomrzely, můžete mu namíchat mix na www.pamlskovnik.cz. Prodejce nabízí přes 100 druhů pamlsků (některé i ze 100 % masa) se slevou pro věrné členy.

Publikováno: 24. 03. 2016

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam

Tagy: pamlsky pro psy