Syntezátory aneb skladatelem hudby snadno a rychle

Syntezátory aneb skladatelem hudby snadno a rychle

Milujete hudbu a chcete si skládat vlastní? V tom případě by vaše volba mohla padnout na syntezátor. Ještě jste o něm neslyšeli? To je zvláštní, protože jde o nejpopulárnější elektronické nástroje vůbec a označení „syntéza“ (elektrické generování hudby) bylo patentováno již v roce 1895.

Co je to syntezátor?

Syntezátor má obvykle podobu samonosného zařízení, jehož součástí je klaviatura. To však není podmínkou a v praxi mají mají syntezátory i jiné ovladače nebo mají podobu zvukového modulu. První elektromechanický syntezátor, který byl postaven na bázi aditivní syntézy, spatřil světlo světa v roce 1900 a v podstatě šlo o elektrofonické varhany. Od syntezátorů, jak je známe dnes, se samozřejmě v mnoha ohledech podstatně lišil, ale další milníky (např. RCA Mark II Sound Syntesizer – první programovatelný syntezátor), se postupně krystalizovaly až do dnešní podoby. Revoluční pak byla norma MIDI, kterou v roce 1993 vytvořili přední světoví výrobci a umožnili tak vzájemné propojení přístrojů různých značek. Syntezátor je perfektním nástrojem pro hraní na živo i domácí skládání hudby.

Které syntezátory jsou nejlepší na trhu?

Možnosti moderních syntezátorů jsou velmi široké a mezi nejlepší přístroje patří syntezátory značek Korg, Roland či Yamaha. V závislosti na zvoleném typu (syntezátory jsou k mání v širokém cenovém rozpětí) budete mít k dispozici neskutečné množství funkcí, díky kterým vytvoříte vlastní hudbu. Příkladem všestranného syntezátoru budiž legendární 4-hlasý syntezátor Korg microKORG, který se chlubí 128 upravitelnými presety, 8-pásmovým vokodérem s mikrofónem, unikátními funkcemi Formant Hold a Formand Shift, efekty chorus/flanger, phaser a ensemble a mnoha dalšími funkcemi. To vše ve stylovém retro šasi s bočnicemi z dřevěného masivu a 37 mini klávesami. Korg MicroKorg Tip na závěr: Chcete si pořídit syntezátor? Doporučejeme syntezátory nejznámějších značek a jiné hudebniny z internetového obchodu ehudobniny.sk.

Publikováno: 30. 05. 2014

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: co je to syntezátor | syntezátory korg