Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika

Syntezátory aneb skladatelem hudby snadno a rychle

Milujete hudbu a chcete si skládat vlastní? V tom případě by vaše volba mohla padnout na syntezátor. Ještě jste o něm neslyšeli? To je zvláštní, protože jde o nejpopulárnější elektronické nástroje vůbec a označení „syntéza“ (elektrické generování hudby) bylo patentováno již v roce 1895.

Co je to syntezátor?

Syntezátor má obvykle podobu samonosného zařízení, jehož součástí je klaviatura. To však není podmínkou a v praxi mají mají syntezátory i jiné ovladače nebo mají podobu zvukového modulu. První elektromechanický syntezátor, který byl postaven na bázi aditivní syntézy, spatřil světlo světa v roce 1900 a v podstatě šlo o elektrofonické varhany. Od syntezátorů, jak je známe dnes, se samozřejmě v mnoha ohledech podstatně lišil, ale další milníky (např. RCA Mark II Sound Syntesizer – první programovatelný syntezátor), se postupně krystalizovaly až do dnešní podoby. Revoluční pak byla norma MIDI, kterou v roce 1993 vytvořili přední světoví výrobci a umožnili tak vzájemné propojení přístrojů různých značek. Syntezátor je perfektním nástrojem pro hraní na živo i domácí skládání hudby.

Které syntezátory jsou nejlepší na trhu?

Možnosti moderních syntezátorů jsou velmi široké a mezi nejlepší přístroje patří syntezátory značek Korg, Roland či Yamaha. V závislosti na zvoleném typu (syntezátory jsou k mání v širokém cenovém rozpětí) budete mít k dispozici neskutečné množství funkcí, díky kterým vytvoříte vlastní hudbu. Příkladem všestranného syntezátoru budiž legendární 4-hlasý syntezátor Korg microKORG, který se chlubí 128 upravitelnými presety, 8-pásmovým vokodérem s mikrofónem, unikátními funkcemi Formant Hold a Formand Shift, efekty chorus/flanger, phaser a ensemble a mnoha dalšími funkcemi. To vše ve stylovém retro šasi s bočnicemi z dřevěného masivu a 37 mini klávesami.

Korg MicroKorg

Tip na závěr: Chcete si pořídit syntezátor? Doporučejeme syntezátory nejznámějších značek a jiné hudebniny z internetového obchodu ehudobniny.sk.