Nejčastější příčiny padání vlasů a způsoby, jak je řešit

Nejčastější příčiny padání vlasů a způsoby, jak je řešit

Potýkáte se s nadměrným padáním vlasů a jste z toho “na prášky”, protože netušíte, jak se s tím vypořádat? Věřte, že vlasy jsou odrazem celkového stavu organismu - reflektují fyzicky i psychicky stav jedince. Vypadávání vlasu může být důsledkem některého z mnoha různých onemocnění a stejně tak jde ruku v ruce s nezdravým životním stylem. Padání vlasů neseme velmi nelibě, neboť jsou to právě vlasy, které vnímáme jako symbol krásy a zdraví. Takže když začnou vypadávat ve větší míře, než je přirozené, měli bychom zpozornět. Může se jednat o příznak něčeho závažného. Vlasy vypadávají přirozeně, protože mají omezenou životnost. Průměrná doba růstu vlasů je 3 roky. Poté se na několik týdnů zastaví, a v následujících měsících se připravuje na vypadnutí. Vlasy však nevypadávají současně, protože rostou v různých časových intervalech. Množství vypadaných vlasů ovlivňuje řada faktorů včetně genů, hormonů, věku, a dokonce i ročního období. Vlas, který roste, je poměrně pevný a není tak snadné ho vytrhnout. Naopak v době, kdy jíž růstovou fázi ukončí, ho lze lehce vyčesat. může se přitom jednat až o 10 % vlasů. Co z toho plyne? Když denně přijdete o desítky vlasů, je to v pořádku.

Začněte žít zdravěji

Zdravý životní styl je jedním z klíčů k hustému vlasového porostu. Dbejte na to, aby váš jídelníček zahrnoval dostatek potravin s adekvátním obsahem bílkovin, vitamínů, zdravých tuku, železa a zinku. Naprostou samozřejmostí by měl být dostatek ovoce a zeleniny. Můžete užívat také kvalitní vitamíny na vlasy formou potravinových doplňků stravy.

Dodržujte pitný režim a hodně spěte

Pro růst vlasů je důležitý také pitný režim a dostatek spánku. Organismus si musí řádně odpočinout, jinak nemůže správně fungovat, což se logicky odrazí na kvalitě vlasů.

Vyhýbejte se stresu

Stres má mnohem větší vliv na to, jak vypadáme a jak se cítíme, než si možná myslíte. Logicky ovlivňuje také stav vlasů, a proto byste se měli vyhýbat stresovým situacím a naučit se je řešit v klidu. Správným krokem jsou meditace, relaxační cvičení a masáže.

Publikováno: 23. 05. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: vitamíny na vlasy | vypadávání vlasů