Nejlepší dárek k narození dítěte? Zlatý dukát!

Nejlepší dárek k narození dítěte? Zlatý dukát!

Narození dítěte patří k nejkrásnějším okamžikům v životě každého milujícího rodiče. A je naprosto přirozené, že chce miminku darovat něco speciálního – věc, kterou si bude moct uschovat a bude pro něj mít hodnotu osobní i finanční. Vymyslet takový dárek k narození však není snadné. Nic vás nepadá? Darujete-li zlatý dukát, rozhodně nešlápnete vedle. Představuje hodnotný dárek, který je hluboce zakořeněn ve starých českých tradicích. Darovat zlatý dukát je bezesporu dobrý nápad, a to hned ze dvou důvodů. Cena zlata průběžně stoupá, takže neztratí na hodnotě. Zároveň jde o velmi vkusný upomínkový předmět. Ještě poměrně nedávno bylo obdarování miminka dukátem naprosto běžné i v chudších rodinách (v případě více dětí se používal jeden a tentýž zlaťák). Smyslem této tradice bylo zajistit, aby obdarované dítko v životě netrpělo nouzí. V současné době se medailony v dárkové krabičce opět vrací do centra pozornosti a patří k těm nejkrásnějším dárkům. Ideální je samozřejmě mince ze zlata, neboť právě to bylo odjakživa považováno za nejušlechtilejší z drahých kovů a symbol bohatství.

Dukát se jménem

Jednou z možností, jak obdarovat nového človíčka, je darovat medailon se jménem. To je jedinečné a provází ho celým životem. Zároveň jde o jedno z prvních slov, které se naučí používat. Dukáty se jménem jsou samozřejmě vhodným dárkem i k jiným příležitostem – narozeninám či svátku.

Dukát se znamením zvěrokruhu

Zlaťák se znamením zvěrokruhu je rovněž originálním dárkem. Horoskop, jak jej známe dnes, vymysleli již staří Řekové, kteří rozdělili zvěrokruh na dvanáct rovných dílů. Věříte-li, že je osud předurčen hvězdami, pak je mince s některým z motivů zvěrokruhu jasnou volbou.

Dukát s přáním

Na mincích k narození dítěte nemusí být jen jméno či znamení zvěrokruhu. Velmi povedené jsou také dukáty s ryzím přáním. Zdraví, štěstí, láska, úspěch, nebo peníze? Který ze základních pilířů zvolíte, je na vás. A kde najdete největší výběr zlatých dukátů? V Obecním domě v Praze a na www.zlate-mince.cz.

Publikováno: 13. 09. 2018

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: dárek k narození dítěte | mince k narození dítěte