Nejlepší lyžování ve Francii: Top střediska, která si okamžitě zamilujete!

Nejlepší lyžování ve Francii: Top střediska, která si okamžitě zamilujete!

Teplým letním dnům nadobro odzvonilo a nezbývá, než vyrazit do teplých krajů, nebo se se změnou počasí smířit a využít ji ve svůj prospěch. Plavky si schovejte do skříně, navoskujte lyže a vydejte se s námi do vyhlášených lyžařských destinací ve francouzských Alpách.

Les Menuires

Středisko Les Menuires se nachází ve střední části známého údolí Vallée de Belleville v oblasti Trois Vellés. Naprosto nepřehlédnutelný je zdejší vrchol Pointe de la Mase. Pokud si potrpíte na kvalitní lyžování, moderní vybavení a garanci dostatečného množství sněhové pokrývky, nebudete lyžování v Les Menuires litovat. Přes 160 km sjezdovek a 28 km perfektně udržovaných běžkařských tratí, množství vleků a lanovek či nedávno vybudovaná osmimístná lanovka v Saint Martin do Belleville – to jsou jen některé z „taháků“, díky kterým budete mít na lyžování ve Francii ty nejlepší vzpomínky. Stačí si vybrat ze tří druhů skipasů (na celou oblast nebo jen na oblasti Val Thorens / Les Menuires) a vyrazit vstříc nevšedním zážitkům. Na své si přijdou také začátečníci a snowboardisté – nechybí méně náročné svahy a plně vybavený snowpark s halfpie a prvky pro freestyle a boardercross. Najdou se i další důvody, proč navštívit právě Les Menuires. Například noční lyžování, dlouhá sáňkařská dráha, snowtubingová dráha pro nejmenší a skvělé aqacentrum.

Val Thorens

Nejvýše položené lyžařské středisko Val Thorens za Les Menuires v ničem nezaostává. Leží v nejrozsáhlejší lyžařské oblasti na světe Trois Vallées a nabízí stabilní podmínky pro všechny typy lyžařů a snowboardistů. Rozbíhající se sjezdovky vám poskytnou perfektní přehled o celé oblasti. Užijete si přes 140 km sjezdových tratí, 31 vleků a 67 sjezdovek. K nejlepším atrakcím patří kabinová lanovka na Cime de Caron – v rámci jediné jízdy dokáže přepravit až 150 osob. Ve Val Thorens nechybí kompletní spektrum služeb – od multifunkčního sportovního centra, až po luxusní wellness. Ve zdejších restauracích a kavárnách si po lyžování Francie vydatně odpočinete a doplníte energii na další den.

Za pozornost stojí i další místa

Pokud jste ve Les Menuires a Val Thorens byli, navštivte Les 2 Alpes nebo Tignes. I tato lyžařská střediska patří k tomu nejlepšímu, co francouzské Alpy nabízí.

Publikováno: 08. 10. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: les menuires | nejlepší lyžařská střediska | val thorens