Recenze: Výcvikový obojek pro psy DogTrace d-control 420

Recenze: Výcvikový obojek pro psy DogTrace d-control 420

Jak vycvičit psa, aby vás poslouchal na slovo? Zeptejte se deseti zkušených chovatelů a každý z nich vám poradí trochu jinak. Existuje pár „univerzálních“ metod, ale jak už to tak bývá, v praxi vždy stoprocentně nefungují. Každý pes má jedinečný charakter a zaslouží si osobitý přístup. Především pak spoustu lásky, porozumění, tolerance, ale stejně tak i důslednost. Hodné, leče nevychované zvíře může natropit spoustu nepříjemností a to nejen vám, ale i vašemu okolí... Vraťme se však k otázce, která zazněla hned na úvod. Technologie jdou kupředu, což platí i ohledně výcviku psů. Slyšeli jste již o elektronickém výcvikovém obojku? Dost možná pomůže i vám! Elektronický výcvikový obojek je už na trhu nějaký ten pátek a rozhodně nejde o horkou novinku, o které pejskaři nemají žádné povědomí. Naopak se těší slušné oblibě a to jednoduše proto, že funguje. Jde o spolehlivý nástroj, který vám usnadní výchovu psa. Je zcela bezpečný a používají ho i profesionálové, kterým pomáhá ve výcviku a návyku základních návyků zvířete. Ovládání je jednoduché a intuitivní a u lepších obojků se nabízí široká škála různých nastavení. A co je podstatou? Jakmile pes udělá něco nežádoucího, páníček zmáčkne dálkový ovladač a vyšle impuls – nejprve zvukový a poté elektrický. My jsme se zaměřili na populární výcvikový obojek DogTrace d-control 420. Abychom vás trochu navnadili, sestavili jsme výčet situací, ve kterých vám DogTrace d-control 420 přijde vhod. Díky elektronickému obojku naučíte psa:
  • chodit u nohy nebo ve vaší těsné blízkosti bez vodítka
  • okamžitě přiběhnout na přivolání
  • přerušit jakoukoliv nežádoucí činnost
  • precizně provádět cviky nezávisle na vodítku
Zároveň ho odnaučíte:
  • zlozvykům jako je skákání na lidi, hlasitý štěkot v nevhodnou dobu, braní potravy ze stolu
  • pronásledování zvěře a vzdalování se od vás ve volné přírodě
Tím samozřejmě možnosti využití nekončí a časem objevíte spoustu dalších výhod. Pojďme se teď spolu podívat na to, jak přesně elektronický obojek funguje a v čem spočívá jeho efektivita. ovladač k výcvikovému obojku DogTrace d-control 420 výcvikový obojek DogTrace d-control 420

Tři důležité funkce výcvikového obojku DogTrace d-control 420

Funkce impuls – tato funkce má psa upozornit na to, že jeho chování je nežádoucí. Korekční impulsy lze nastavit v několika úrovních a k vyslání dojde v momentě stisku tlačítka. Můžete zvolit tlačítko krátkého impulsu, který netrvá déle než 1 sekundu, ale také tlačítko pro delší korekční impuls. V takovém případě bude obojek vysílat impuls po celou dobu, po kterou budete tlačítko držet, avšak maximálně 8 sekund. Důležité je, aby pes pochopil souvislost mezi impulsem a jeho nežádoucím chováním. Tlačítko by mělo být stisknuto přesně ve chvíli, kdy se pes udělá něco nevhodného. Zároveň je vhodné začít se zvukovým signálem, který upoutá jeho pozornost a upozorní ho, aby přestal. Velmi brzy si zapamatuje, že vás po zaznění zvukového signálu musí poslechnout, jinak dostane korekční impuls. Princip výcvikového obojku je velmi prostý, ale o to efektivnější. Klíčem k úspěchu je vyvolat u psa nepříjemný (pozor, nikoliv bolestivý!) pocit, kterému se bude následně snažit vyhnout tím, že přestane dělat nepovolené věci. Zkrátka a dobře, začne vás poslouchat. Funkce zvuk – zvukový signál lze využít různými způsoby. Můžete jím naučit pejska reagovat na povel „ke mně“, ať už je od vás pár metrů, nebo v mnohem větší vzdálenosti. V podstatě může zcela nahradit klasickou píšťalku. V neposlední řadě poslouží i jako výstraha předcházející korekčnímu impulsu, viz. Výše. Funkce světlo – za zmínku stojí také integrovaná červená LED dioda. Ta vydává velmi intenzivní záblesky, díky kterým psa najdete i v naprosté tmě. Nabízí se hned 8 různých variant blikání, což je užitečné v případě většího počtu psů – snadno je mezi sebou rozlišíte. Tak co vy na to? Vyzkoušíte výcvikový obojek a naučíte svého psa poslušnosti? Předejdete riziku, že vás neuposlechne v nejnevhodnější chvíli a něco natropí. Součástí balení je také instruktážní DVD a šňůrka pro zavěšení vysílače na krk. A teď to nejdůležitější. Kde elektronický výcvikový obojek DogTrace sežnete za velmi příjemnou cenu? Zkuste to u specializovaného prodejce na www.krmivahostivice.cz. Ochotná zákaznická podpora vám ráda prozradí další informace, které by vás mohly zajímat. V e-shopu najdete i spoustu dalších věcí, které by se vám mohly hodit. Například kvalitní krmivo a potřeby pro psy i jiná zvířata.