Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Recenze: Výcvikový obojek pro psy DogTrace d-control 420

Jak vycvičit psa, aby vás poslouchal na slovo? Zeptejte se deseti zkušených chovatelů a každý z nich vám poradí trochu jinak. Existuje pár „univerzálních“ metod, ale jak už to tak bývá, v praxi vždy stoprocentně nefungují. Každý pes má jedinečný charakter a zaslouží si osobitý přístup. Především pak spoustu lásky, porozumění, tolerance, ale stejně tak i důslednost. Hodné, leče nevychované zvíře může natropit spoustu nepříjemností a to nejen vám, ale i vašemu okolí… Vraťme se však k otázce, která zazněla hned na úvod. Technologie jdou kupředu, což platí i ohledně výcviku psů. Slyšeli jste již o elektronickém výcvikovém obojku? Dost možná pomůže i vám!

Elektronický výcvikový obojek je už na trhu nějaký ten pátek a rozhodně nejde o horkou novinku, o které pejskaři nemají žádné povědomí. Naopak se těší slušné oblibě a to jednoduše proto, že funguje.

Jde o spolehlivý nástroj, který vám usnadní výchovu psa. Je zcela bezpečný a používají ho i profesionálové, kterým pomáhá ve výcviku a návyku základních návyků zvířete. Ovládání je jednoduché a intuitivní a u lepších obojků se nabízí široká škála různých nastavení. A co je podstatou? Jakmile pes udělá něco nežádoucího, páníček zmáčkne dálkový ovladač a vyšle impuls – nejprve zvukový a poté elektrický. My jsme se zaměřili na populární výcvikový obojek DogTrace d-control 420.

Abychom vás trochu navnadili, sestavili jsme výčet situací, ve kterých vám DogTrace d-control 420 přijde vhod. Díky elektronickému obojku naučíte psa:

  • chodit u nohy nebo ve vaší těsné blízkosti bez vodítka
  • okamžitě přiběhnout na přivolání
  • přerušit jakoukoliv nežádoucí činnost
  • precizně provádět cviky nezávisle na vodítku

Zároveň ho odnaučíte:

  • zlozvykům jako je skákání na lidi, hlasitý štěkot v nevhodnou dobu, braní potravy ze stolu
  • pronásledování zvěře a vzdalování se od vás ve volné přírodě

Tím samozřejmě možnosti využití nekončí a časem objevíte spoustu dalších výhod. Pojďme se teď spolu podívat na to, jak přesně elektronický obojek funguje a v čem spočívá jeho efektivita.

ovladač k výcvikovému obojku DogTrace d-control 420 výcvikový obojek DogTrace d-control 420

Tři důležité funkce výcvikového obojku DogTrace d-control 420

Funkce impuls – tato funkce má psa upozornit na to, že jeho chování je nežádoucí. Korekční impulsy lze nastavit v několika úrovních a k vyslání dojde v momentě stisku tlačítka. Můžete zvolit tlačítko krátkého impulsu, který netrvá déle než 1 sekundu, ale také tlačítko pro delší korekční impuls. V takovém případě bude obojek vysílat impuls po celou dobu, po kterou budete tlačítko držet, avšak maximálně 8 sekund.

Důležité je, aby pes pochopil souvislost mezi impulsem a jeho nežádoucím chováním. Tlačítko by mělo být stisknuto přesně ve chvíli, kdy se pes udělá něco nevhodného. Zároveň je vhodné začít se zvukovým signálem, který upoutá jeho pozornost a upozorní ho, aby přestal. Velmi brzy si zapamatuje, že vás po zaznění zvukového signálu musí poslechnout, jinak dostane korekční impuls.

Princip výcvikového obojku je velmi prostý, ale o to efektivnější. Klíčem k úspěchu je vyvolat u psa nepříjemný (pozor, nikoliv bolestivý!) pocit, kterému se bude následně snažit vyhnout tím, že přestane dělat nepovolené věci. Zkrátka a dobře, začne vás poslouchat.

Funkce zvuk – zvukový signál lze využít různými způsoby. Můžete jím naučit pejska reagovat na povel „ke mně“, ať už je od vás pár metrů, nebo v mnohem větší vzdálenosti. V podstatě může zcela nahradit klasickou píšťalku. V neposlední řadě poslouží i jako výstraha předcházející korekčnímu impulsu, viz. Výše.

Funkce světlo – za zmínku stojí také integrovaná červená LED dioda. Ta vydává velmi intenzivní záblesky, díky kterým psa najdete i v naprosté tmě. Nabízí se hned 8 různých variant blikání, což je užitečné v případě většího počtu psů – snadno je mezi sebou rozlišíte.

Tak co vy na to? Vyzkoušíte výcvikový obojek a naučíte svého psa poslušnosti? Předejdete riziku, že vás neuposlechne v nejnevhodnější chvíli a něco natropí. Součástí balení je také instruktážní DVD a šňůrka pro zavěšení vysílače na krk.

A teď to nejdůležitější. Kde elektronický výcvikový obojek DogTrace sežnete za velmi příjemnou cenu? Zkuste to u specializovaného prodejce na www.krmivahostivice.cz. Ochotná zákaznická podpora vám ráda prozradí další informace, které by vás mohly zajímat. V e-shopu najdete i spoustu dalších věcí, které by se vám mohly hodit. Například kvalitní krmivo a potřeby pro psy i jiná zvířata.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *