Nemáte vlastní vůz a nechcete jezdit MHD? Upalujte do autopůjčovny!

Nemáte vlastní vůz a nechcete jezdit MHD? Upalujte do autopůjčovny!

Automobily symbolizují určitou formu svobody, ale zároveň je jejich provozování spjato se spoustou povinností. Musíme si sjednat povinné ručení, starat se o pravidelnou údržbu, výměnu pneumatik a spoustu dalších maličkostí, které nás stojí spoustu času, nervů a v neposlední řadě i peněz. Jenomže komu by se chtělo cestovat přeplněnou MHD, riskovat zpoždění a neustále se omezovat... Ale co když auto využíváte jen občas? Hledáte kompromis, v rámci kterého se vám dostane pouze výhod a nebudete se muset zaobírat zbytečnostmi? A co takhle si vůz jen pronajmout?

Nevěřte tomu, co se o autopůjčovnách říká

V zahraničí se autopůjčovny těší mnohem větší oblibě než u nás, byť to v posledních letech vypadá, že jim ve větším měřítku přichází na chuť i Češi. Přesto se však kolem nich vznáší jistá aura nedůvěry a předsudky. Některé malé a časem neprověřené autopůjčovny prý na zákazníky zkoušejí nejrůznější triky a podvůdky a ty kvalitní jsou zase příliš drahé... Takto obecně se ale samozřejmě stav služeb hodnotit nedá a je třeba si uvědomit, že riziko představují i všechny ostatní služby, které nabízí neznámé firmy bez referencí. Vraťme se však k autopůjčovnám.

Klíčový je výběr renomované a zavedené firmy

Zmínili jsme, že kolem zapůjčení automobilu panuje mýtus příliš vysokých cen. Ale i to je relativní, protože kvalitní autopůjčovna nabízí široké spektrum vozidel všech cenových tříd. Stálí zákazníci se navíc mohou spolehnout na zajímavé bonusy, které celkovou cenu výrazně stlačí dolů. Příkladem budiž známá autopůjčovna Praha MŠ-CAR, jejíž ceny jsou více než přijatelné a velmi často nabízí nejrůznější akce. Momentálně slevu ve výši 10 % na minibusy a dodávky, které představují ideální způsob dopravy pro vícečlennou rodinu (nebo dvě menší rodiny) v době dovolené nebo prodlouženého víkendu.

Potřebujete auto na delší dobu? Vyřete to operativním leasingem

U nabídky autopůjčovny MŠ-CAR zůstaneme, protože jsme v ní narazili také na další formu pronájmu – operativní leasing. Ten je vhodný pro fyzické i právnické osoby, které potřebují automobil na delší dobu (konkrétně 6 až 60 měsíců). Sami si zvolíte typ a vybavení vozidla a jakmile vyprší smlouva, vrátit jej pronajímateli. Obrovský výhoda spočívá s minimálními starostmi – dlouhodobý pronájem zahrnuje servis, opravy a pravidelná obměna vozu za nový. Tak co vy na to? Stále si o autopůjčovnách myslíte své? V tom případě vám nezbývá, než si pořídit vlastní vůz, cestovat MHD.... anebo zapůjčení vyzkoušet a udělat si vlastní názor. Autopůjčovna letiště Praha má na webových stránkách www.ms-car.cz šikovný kalkulátor, pomocí kterého si lehce spočítáte cenu případného pronájmu. Jestli si vyberete praktickou Škodu Citigo, se kterou hravě prokličkujete v městské džungli, nebo luxusní Audi A6, je jen na vás.

Publikováno: 23. 04. 2014

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: autopůjčovna letiště praha | autopůjčovna praha