Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Automatizace v průmyslu: Projektování řídících systémů

Chcete vyrábět efektivněji? Pak vám nezbude, než sledovat nejnovější trendy v oblasti automatizace. V podstatě jde „jen“ o další logický krok po předchozí mechanizaci. Zatímco mechanizace lidem poskytuje zařízení zjednodušující práci, automatizace minimalizuje potřebu přítomnosti člověka.

Automatizace však v žádném případě neznamená, že lidé nebudou při výrobě zapotřebí. Tzv. komplexní automatizace (úplné vyřazení člověka z výrobního procesu) je pouhá teorie a v praxi uskutečnit nelze. Současné pojetí automatizace ve výrobě počítá s lidmi jako s nezbytnými partnery. Díky technice jsou výrobní procesy bezpečnější a efektivnější. Výhodou automatické linky je fakt, že na její výkon nemají vliv zdravotní stav a další „lidské“ neduhy.

Moderní automatizace úzce souvisí se zavedením řídících systémů. Tato programovatelná zařízení umožňují ovládání více technických zařízení prostřednictvím jednoho ovládacího panelu. Řídící systém čítá centrální řídící jednotku (CPU) a ovládací panel. CPU přijímá pokyny zadané přes ovládací panel a převádí je na příkazy pro konkrétní stroje.

Řídící systém přináší do výroby i další výhody. Umožňuje rychlou diagnostiku poruch, což výrazně zjednodušuje opravy a údržbu. Technik nemusí hledat příčinu a rovnou problém vyřeší. Díky diagnostice nedochází k dlouhým prostojům ve výrobě.

Mezi nejznámější řídící systémy patří zařízení od světových výrobců jako jsou Siemens a Unitronics. Nabízí intuitivní uživatelské rozhraní, a proto nachází uplatnění napříč většinou výrobních oborů, a to v rámci jednoduchých i složitějších výrobních linek.

K odborníkům v projektování řídících systémů patří česká společnost APLAUS, která se na komplexní služby specializuje již přes 20 let. Pokud vás automatizace zaujala a rádi byste se o ní dozvěděli více, pokračujte na www.aplaus.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.