Nepřehlédnutelné trendy v bydlení pro rok 2020

Nepřehlédnutelné trendy v bydlení pro rok 2020

Rok co rok je to tu znova. Přehled aktuálních trendů v oblasti bydlení by měl zajímat každého, kdo miluje svěží závan změny a naopak bytostně nesnáší rutinu a nudu. A protože většina lidí přeci jen tráví zdaleka nejvíce času mezi čtyřmi stěnami svého bytečku, vyplatí se do něj – alespoň čas od času – zainvestovat. Pokud jste doposud význam praktického, útulného a vizuálně přitažlivého interiéru podceňovali, začtěte se do následujících řádků a načerpejte inspiraci. Prozradíme vám, jak udělat z obyčejné domácnosti stylové bydlení s nevšední atmosférou (tu mimochodem levně navodí i vhodně umístěný LED pásek).

Ústup minimalismu

Renomovaní bytoví designéři předpokládají, že nadobro odzvonilo jemným liniím a decentnímu minimalismu, který definoval takřka celou minulou dekádu. Nastupuje éra maximalismu, výrazných tvarů, kontrastních barev a důrazu na mistrovsky odvedenou řemeslnou práci. V praxi to může znamenat také ústup od nenápadné sériové produkce ve prospěch kvalitního zařízení, jež se stane skutečnou chloubou domácnosti.

Důraz na pohodlí

Místo, kde žijeme, musí být praktické a zároveň vysoce komfortní. K tomu nám dopomáhá kvalitní bytový textil ve všech možných podobách. Pořiďte si proto povlečení, které se stane ozdobou ložnice a současně vám dopomůže k dokonalému spánku. Pověste záclony a závěsy, jež jste sundali v opojení minimalismem – nadešel čas vrátit vše do pořádku.

Více barvy

Monotónním interiérům navrženým v duchu jedné hlavní barvy doplněné několika méně nápadnými tóny odzvonilo. Nebojte se zatlačit na pilu a vpusťte do domácnosti kreativní kombinace. Sázkou na jistotu je klasická modrá (barva roku 2020 dle PANTONE), nicméně můžete směle vyzkoušet i další trendy barvy: slámovou zlatou (Golden straw), krystalickou (Crystalline) či příjemnou alternativu bílé v podobě jemné, vzdušné růžové zvané First Light.

Publikováno: 24. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam