Nepřizpůsobujte svůj čas sebevzdělávání, nechte ho, ať se přizpůsobí vám

Nepřizpůsobujte svůj čas sebevzdělávání, nechte ho, ať se přizpůsobí vám

Neznalost jazyka neomlouvá. Respektive většina zaměstnavatelů ne. A v zahraničí z vás takézá nebudou nadšení, když se s domorodci budete pokoušet domluvit několika lámanými frázemi kombinovanými znakovou řečí. Zatímco mladší generace zvládá cizí řeči poměrně bravurně, pamětníkům minulého režimu, kdy jsme se (nejen) z lingvistického hlediska orientovali spíše na východ než na západ, za nimi značně pokulhávají. Nejen, že byli ochuzeni o základy, které dnešním žákům nabízí školský systém výuky, ale navíc většinou nedisponují dostatkem volného času, který by mohli věnovat intenzivnímu biflování v některém z placených kurzů. Jak z toho ven?

Naučte se cizí jazyk bez zbytečného stresu

Vtěsnat hodiny soukromé výuky do nabitého harmonogramu je často nadlidský úkol. Pro většinu zájemců proto kurzy angličtiny či jiného jazyka skončí ještě dříve než začaly. Vždy se totiž objeví něco důležitějšího, kvůli čemu musí sebevzdělávání stranou. I přesto však existuje způsob, který uspokojí i takové zájemce o studium, jejichž zaměstnání je spojeno s pružnou nebo nepravidelnou pracovní dobou. Jde o takzvané flexibilní jazykové kurzy, které se perfektně přizpůsobí časovému rozvrhu studenta. Zavádí je stále více jazykových škol, mezi nimiž je i instituce se 40tiletou historií, jazyková škola Wall Street English.

Jak takový kurz probíhá?

Flexibilní kurzy se konají ve velmi malých skupinkách (obvykle 1-5 studentů), díky čemuž se mohou účastníci opravdu aktivně zapojit do výuky. Na hodiny mohou docházet kdykoliv si na ně dopředu zarezervují termín, při čemž tempo si určují sami. Část kurzu podstoupí prostřednictvím moderních multimediálních metod, pěkně z tepla domova. Osnovy jsou v souladu s CEFR (Evropský referenční rámec), korelaci potvrdila Cambridge ESOL. V roli lektorů jsou pouze rodilí mluvčí, díky kterým je celý proces mnohem efektivnější. Shrnuto a podtrženo, flexibilní jazykové kurzy představují jedinou možnost, jak se naučit cizí jazyk a nemuset se přitom nijak přizpůsobovat.