Neuspěchejte výběr nového vozu

Neuspěchejte výběr nového vozu

Zdá se vám, že váš plechový miláček dosluhuje a je nejvyšší čas, abyste ho poslali na zasloužený odpočinek na nejbližší vrakoviště? Nebo jen zkrátka toužíte po větším, komfortnějším či rychlejším voze? Předtím, než se rozhodnete pro „výhodný“ nákup v autobazaru, zvažte nákup nového vozu. Zbrusu nové auto má oproti ojetině celou řadu výhod – vztahuje se na něj záruka a několik dlouhých let tak nebudete muset řešit případné problémy, nemusíte se bát, že vám v nejnevhodnější chvíli vypoví službu (pokud se tak přeci jen stane, většinou vám prodejce zapůjčí náhradní vozidlo) a samozřejmě i lépe vypadá. Málokterý ojetý automobil vypadá tak dobře jako vozidlo, které právě sjelo z výrobní linky. A co si budeme povídat – vůně nového auta je zkrátka nenahraditelná.

Nová auta už přitom nejsou tak nedostupná jako v minulých letech a to ani modely z vyšších tříd. Ceny vozidel rok od roku klesají a slušné vozítko dnes pořídíte za mnohem nižší cenu než kdy dříve. Prodejci si navíc konkurují nejrůznějšími akčními balíky a slevami, díky kterým ušetříte desítky tisíc korun. Otázkou však je, jaké auto by mělo nahradit to stávající. Přestože máte svého favorita, vyplatí se udělat menší průzkum trhu. Automobilky, které byly v minulých letech považovány za outsidery, se výrazně polepšily a vyrábí vozy, jejichž jízdní vlastnosti směle konkurují zavedeným stálicím. Kromě toho jsou mnohem levnější a s výbavou, o které by si konkurenční vozy mohly nechat zdát.

Vzhledem k obrovskému množství nabízených modelů je srovnání aut velmi komplikované. Nepatříte-li k motoristickým nadšencům, pravděpodobně by se vám hodila „menší“ pomoc. Jednoduchá rada zní:“Vyzkoušejte porovnávač aut jezdíte.cz.“

Porovnání aut? O srovnání cen plynu nebo elektřiny jste již určitě slyšeli, ale služba jezdime.cz je pro vás asi velkou neznámou. Nebudeme proto chodit kolem horké kaše a rovnou vám prozradíme to podstatné. Jde o nejkomplexnější a nejucelenější přehled nových vozidel (jakýsi on-line katalog aut, chcete-li), který nabízí možnost rychlého porovnání motorizace, výbavy a ceny a to včetně grafického srovnání. Zajímavá je i funkce Moje garáž, do které si můžete schovat vybrané vozy a kdykoliv je pohodlně porovnat. Na webu se dozvíte také spoustu zajímavých informací o automobilkách a nejvýznamnějších modelech a najdete zde i přehled všech autorizovaných prodejců automobilů všech značek.

Publikováno: 01. 04. 2013

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: nové auto | nový automobil | porovnání aut | srovnání aut