Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

ROMIKA – obuv, která utvářela historii moderního evropského obuvního průmyslu

Většina z nás si v souvislosti s obuvním průmyslem vybaví jen nejprovařenější značky, ale ve skutečnosti se na vývoji evropského obuvnictví podílely společnosti, které v očích veřejnosti nejsou tak známé. Skvělým příkladem je ROMIKA. Nebo jste snad o vysoce kvalitní německé obuvi, která je v současnosti členem skupiny Josef Siebel, ještě neslyšeli? Možná se některý z aktuálních modelů skvěje i ve vašem botníku a ani jste nezaregistrovali, že jde o to nejlepší, co je na trhu k mání.

Historie společnosti, která měla v minulém století zásadní vliv na rozvoj evropského obuvního průmyslu, se začala psát v roce 1921. Zanedlouho sice musela vyhlásit úpadek (kvůli židovskému původu dvou jejích zakladatelů), ale již v průběhu druhé světové války zaměstnávala více než deset tisíc lidí. Vyráběla převážně domácí a gumovou obuv, kterou v portfoliu produktů najdete i dnes.

Na sklonku války byly továrny vybombardovány a počet zaměstnanců klesl na pouhých padesát. ROMIKA se však i přesto vzchopila a opět se stala jedním z nejvýznamnějších evropských producentů dámské a pánské obuvi. V 80. letech dvacátého století se denní produkce vyšplhala na 35 000 párů bot a v nabídce nechybělo mnoho inovativních modelů. Po smrti zakladatele Hellmutha Lemma to sice s firmou nevypadalo dvakrát růžově, ale díky gigantu Josef Siebel se nakonec opět vrátila na výsluní.

Inovace a snaha o nejvyšší kvalitu firmu provázela po celou dobu její existence a je typická i pro aktuální nabídku. V případě obuvi ROMIKA se můžete spolehnout na nejvyšší jakost, dokonalý komfort a designu, který podléhá nejnovějším trendům. Na své si přijde opravdu každý a za pozornost stojí především horká novinka v podobě exkluzivní kolekce Ladystar. Na té se podílela oblíbená německá moderátorka Daniela Katzenberger a výsledek stojí za to. Dámská obuv z kolekce Ladystar již na první pohled vybočuje z řady jinak elegantních bot. Je hravá, pestrobarevná, ale přesto si uchovala to nejdůležitější – prvotřídní kvalitu. Prohlédnout a zakoupit si je můžete na www.romika.cz.