Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Nezávislé topení do auta: Proč má smysl si ho pořídit?

Pomocí nezávislého topení lze výrazně zvýšit komfort při jízdě a zároveň šetřit motor. Obvykle se ovládá dálkovým ovladačem nebo přes smartphone – prostřednictvím mobilní aplikace. Pokud jste si ho objednáte z výroby, bude vás stát o něco méně než dodatečná montáž.

Konec zmrzlého interiéru. A nejen to

Když udeří letní vedra, nejlepším přítelem řidiče se stává klimatizace. Ale co v zimě? Většina řidičů se musí smířit se škrábáním námrazy ze skel a promrzlým interiérem, který se při kratší jízdě nemá šanci prohřát. Někteří však přeci jen na mrazivé počasí vyzráli – objednali si nezávislé topení do auta a z parkoviště vyjíždí v naprosté pohodě.

Vozy s tímto prvkem obvykle poznáte na první pohled. Zatímco auta bez nezávislého topení v mrazech vypadají jako kulisy vystřižené z Mrazíka, vytopená vozidla se mezi nimi jeví jako z jiného světa. Po namrzlý oknech ani památky. A co teprve, když se usadíte na vyhřáté sedadlo… Po promrzlých plastech zůstane matná vzpomínka.

V Česku se zatím zabydluje

Pravdou je, že ačkoliv Češi na mrazy nadávají s železnou pravidelností, nezávislé topení u nás ještě nezdomácnělo. Podobně to bylo ještě relativně nedávno s klimatizací, bez níž si dne jízdu v tropickém létě dokáže představit jen málokdo. Ovšem co se týče nezávislého topení, zřejmě ještě nějakou dobu potrvá, než si na něj průměrný český majitel motorového vozidla zvykne. Zařízením lze přitom vybavit i mnohé vozy nižší střední třídy.

Hlavní přínos nezávislého topení tedy spočívá v příjemně vyhřáté kabině. Nemusíte se díky němu zaobírat odmrazováním skel a nedejbože řídit s omezeným výhledem.

Velká úleva pro motor

Za přítomnost nezávislého topení vám poděkuje také motor, který nebudete zatěžovat tzv. studenými starty. Jeho opotřebení výrazně klesne a prodlouží se životnost.

A je je ještě lepší? Moderní systémy jako např. Pandora navíc kombinují dálkový start s vysoce účinným zabezpečením vozu. V Česku každoročně zmizí kolem sedmi tisíc vozů a nikdo nemůže s jistotou tvrdit, že právě jeho auta se to netýká.

Závěr? Nezávislé topení rozhodně smysl má. Není nejlevnější, ale investice se vám vrátí ve vyšším komfortu, ochraně motoru a zabezpečení vozu před krádeží.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.