Proč stále více právnických osob využívá virtuální sídlo firmy v Praze?

Proč stále více právnických osob využívá virtuální sídlo firmy v Praze?

V roce 2009 došlo k velmi důležitým změnám občanského zákoníku. Do té doby byly právnické osoby povinny určit své sídlo adresou, kde skutečně sídlí, což bylo pro mnoho subjektů v mnoha ohledech nepraktické a nevýhodné. Poté, co § 19 c) odst. 2 nadobro zmizel, si podnikatelé začali mnou ruce. Virtuální sídlo bylo konečně zlegalizováno i u nás.

Co je to virtuální sídlo?

Virtuální sídlo firmy je často zmiňováno také jako virtuální kancelář. Jde o službu, v rámci které právnická osoba využívá adresu poskytovatele za účelem zápisu do obchodního rejstříku, jakožto svého sídla. V praxi jde o to, že právnické osoby tuto adresu již nemusí fyzicky využívat.

Proč byste měli službu využívat i vy?

Virtuální sídlo není pro každého, nicméně u profesí, které ke své činnosti nepotřebují skutečnou kancelář (např. IT, finanční poradci, stavební firmy...) je v mnoha ohledech velmi výhodné. V prvé řadě jde o finanční úsporu, protože paušální poplatek za službu vychází mnohonásobně levněji než provoz vlastních prostor. Mezi další charakteristickou skupinu zákazníků patří subjekty, kterým z určitých důvodů nebylo dovolena registrace sídla v místě provozovny. A neměli bychom zapomínat ani na podnikatele, kteří touží pro prestižnější adrese. Ta může do jisté míry pozitivně ovlivnit postoj zákazníků a obchodních partnerů. Budila by ve vás větší důvěru firma, která sídlí v Horní Lhotě, nebo subjekt s adresou v hlavním městě? Sídlo firmy Praha je praktické také kvůli vysoké vytíženosti finančního úřadu. Periodicita kontrol je až dvacetinásobně nižší než v jiných částech České republiky.

Součástí virtuálního sídla jsou i další zajímavé služby

Rozhodnete-li se pro pronájem virtuální kanceláře, budete moct v případě potřeby využívat moderní zasedací místnost. Vaše korespondence a zásilky budou pravidelně přeposílány na vámi požadovanou adresu a můžete se domluvit také na přesměrování/vyřizování telefonických hovorů či zastupování před úřady. Mezi první české poskytovatele virtuálního sídla patří společnost Profi-kancelář s.r.o., která nabízí sídlo v Praze 1, 2, 3 a 9. Další informace najdete na www.profi-kancelar.cz.

Publikováno: 26. 11. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: sídlo firmy v praze | virtuální kancelář v praze