Nosič kol, nebo střešní box?

Nosič kol, nebo střešní box?

Jak převážet kola a zavazadla? No přeci na střešních nosičích a ve střešních boxech! Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat ten pravý! Jste nadšenými cyklisty? A nejezdíte jen v okolí svého bydliště, ale s oblibou v sedle jízdního kola prozkoumáváte i vzdálenější lokality. Nebo přímo na kolech trávíte celou dovolenou? V tom případě se zřejmě potýkáte s problémem, jak kola efektivně převážet. Do zavazadlového prostoru totiž vměstnáte maximálně jedno, a to ještě s obtížemi. A už se vám do něj nevejde nic jiného. Řešení v tomto případě nabízejí praktické nosiče kol.

Na střeše, nebo tažném zařízení?

Kola v podstatě můžete převážet dvěma způsoby. Na střeše, nebo na tažném zařízení. Menší množství kol bez problémů převezete na střešním nosiči, který se montuje na tzv. příčníky. Jeho výhodou je, že budete mít snadný přístup k zavazadlovému prostoru. Na střeše se kola také téměř vůbec neznečistí.

Nosič kol na tažné zařízení

Další možností jsou nosiče kol na tažné zařízení. Ty sice bývají o něco těžší, ale zase poskytují snadný přístup ke kolům. A eliminují riziko poškození laku a karoserie. Konkrétní model volte především s přihlédnutím k počtu kol, které plánujete převážet.

Nadměrné zavazadlo? Ne, střešní box

Velmi praktické jsou i střešní boxy. Ty v podstatě plně nahradí objemné zavazadlo. Převážet v nich můžete prakticky cokoliv. Včetně lyží, snowboardů a kočárků. Navíc střešní boxy velmi dobře vypadají a obzvláště moderním automobilům přímo sluší.

Vybíráme střešní box

Hlavním parametrem při výběru střešního boxu spolu s jeho materiálem budou jeho rozměry a objem. Při výběru konkrétního modelu vycházejte z charakteru převáženého zboží. Zatímco pro převoz lyží se zaměříte na délku boxu, hodláte-li převážet kočárek, důležitá pro vás bude spíše jeho šířka. Svou pozornost ale zaměřte i na nosnost střešního boxu. Vybrané modely si poradí i s osmdesátikilogramovým nákladem.

Publikováno: 06. 08. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam