Nože, které potěší každého

Nože, které potěší každého

Ostrý nůž je pýchou každé hospodyňky. V kuchyni byste se bez něj obešli asi jen velmi těžko. Stejně tomu je však i při spoustě dalších činností. Bez řádně naostřeného nože se neobejde ani žádný houbař či zahrádkář. Pro některé profese, jako jsou například vojáci či myslivci, je nůž něco jako vizitka a nedají na něj v žádném případě dopustit.

Lovecké nože

Mezi myslivci jsou nože již mnohokrát prodiskutované téma a nejednou vedla tato rozprava i k vášnivým hádkám. Mezi hlavní témata, která se řeší stále dokola, patří především druh nejvhodnější ocele a účelnost samotného nože. Myslivci při samotné honitbě na nůž spoléhají skutečně velmi často a ne vždy je to za ideálních podmínek, a proto musí mít hlavně následující vlastnosti. Nůž by neměl být těžký, jako myslivec jej nosíte nejčastěji připnutý v pouzdře na opasku, a proto by vám neměl nijak překážet ani zbytečně zatěžovat. Velkou otázkou je také délka čepele. Čeští myslivci s sebou rozhodně nemusí nosit nůž, jaký znáte z filmu Krokodýl Dundee, ale nevystačí si ani se skládací rybičkou. Ideální čepel by měla dosahovat délky asi 12 centimetrů. Velkou výhodu mají také nože s děrovanou střenkou. Díky tomu můžete nůž snadno a rychle očistit.

Armádní nože

Asi nejznámějším armádním nožem je klasický skládací „švýcarák“. Stal se z něj doslova kult, a to zcela zaslouženě. Našli byste jej i ve vybavení dnešních armád, kromě mnoha různých „vychytávek“ však armádní nože potřebují především kvalitní ocel, snadný způsob ovladatelnosti a bezpečnostní prvky, díky kterým neuklouzne ruka na čepel při případném boji zblízka.

Kde si vybere každý?

Je jedno, jestli sháníte nůž na sebeobranu proti případným útočníkům, nebo jen jako kapesního pomocníka, vždy chcete mít možnost si vybrat z co možná největší nabídky. Skutečně rozmanitý výběr naleznete na internetových stránkách www.steelman.cz/noze.

Publikováno: 02. 05. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: armádní nože | lovecké nože