Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Canon EOS 70D – mini recenze perfektní digitální zrcadlovky

Příchod 20,2 Mpx zrcadlovky EOS 70D avizoval Canon již v červenci. Na pultech je tedy již nějaký ten pátek, ale stále o ní můžeme hovořit jako o horké novince. Špičkový stroj je určen především pokročilejším amatérům a poloprofesionálům, ale stydět se za ni nemusí ani ti, kteří to s focením myslí opravdu vážně. Zajímá vás, co můžete od Canonu EOS 70D čekat a proč byste si ho měli pořídit i vy? Následující mini recenze vás seznámí s nejdůležitějšími vychytávkami, které si pro budoucí uživatele japonští inženýři přichystali!

Digitální zrcadlovka Canon EOS 70 D je opravdový rychlík, který ocení především sportovní fotografové a milovníci divoké přírody. Ti se mohou těšit na 7 snímků za sekundu v plném rozlišení a 19 bodový systém automatického ostření (snímač převzat z profi modelu 7D). Fotoaparát disponuje novou technologií snímacího čipu CMOS AF s duálními pixely, což se hodí zejména v kombinaci s objektivy typu STM – kombinace, která garantuje opravdu bleskové ostření a to i v režimu live view (živý náhled). Hybridní čip sice nepředstavuje horkou novinku, ale ten, kterým Canon vybavil EOS 70D, využívá 80 % plochy. Co to znamená v praxi? Můžete zaostřit na téměř jakékoliv místo, s výjimkou okrajů, samozřejmě.

Nám se dostal do ruky model s přívlastkem „W“ (k mání je i „N“), který je vybaven wi-fi připojením. Fotoaparát díky němu může pohodlně komunikovat s notebookem, tabletem nebo chytrým telefonem. Na zmíněných zařízeních lze nastavit přenos fotografií, živého náhledu a stejně tak i fotoaparát zpětně nastavit. Perfektní je i hranolový hledáček s 98 % pokrytím a velmi užitečná je také možnost řízení externích blesků vyskakovacím vestavěným bleskem.

Ovládání je intuitivní a rychle se s ním ztotožníte (quick menu je velmi povedené). Při focení vás ovládne pocit rychlosti a vynikajících výsledků dosáhnete i bez korekce expozice. Především pak v případě, kdy budete fotit do formátu RAW. Některé snímky jsou korigovány do mínusu, některé do plusu.

Suma sumárum, Canon EOS 70D patří ve své cenové relaci k tomu nejlepšímu. Rychlost, kvalita snímků a ovladatelnost z něj dělá jasného favorita. Rozhodně se nenechte odradit „plastovějším“ dojmem (v porovnání s předchozí xxD sérií) – jakmile fotoaparát zapnete a prvotní rozpačitost bude ta tam…

canon-eos-70d-105681_3 canon-eos-70d-105683_3