Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Canon EOS 70D – mini recenze perfektní digitální zrcadlovky

Příchod 20,2 Mpx zrcadlovky EOS 70D avizoval Canon již v červenci. Na pultech je tedy již nějaký ten pátek, ale stále o ní můžeme hovořit jako o horké novince. Špičkový stroj je určen především pokročilejším amatérům a poloprofesionálům, ale stydět se za ni nemusí ani ti, kteří to s focením myslí opravdu vážně. Zajímá vás, co můžete od Canonu EOS 70D čekat a proč byste si ho měli pořídit i vy? Následující mini recenze vás seznámí s nejdůležitějšími vychytávkami, které si pro budoucí uživatele japonští inženýři přichystali!

Digitální zrcadlovka Canon EOS 70 D je opravdový rychlík, který ocení především sportovní fotografové a milovníci divoké přírody. Ti se mohou těšit na 7 snímků za sekundu v plném rozlišení a 19 bodový systém automatického ostření (snímač převzat z profi modelu 7D). Fotoaparát disponuje novou technologií snímacího čipu CMOS AF s duálními pixely, což se hodí zejména v kombinaci s objektivy typu STM – kombinace, která garantuje opravdu bleskové ostření a to i v režimu live view (živý náhled). Hybridní čip sice nepředstavuje horkou novinku, ale ten, kterým Canon vybavil EOS 70D, využívá 80 % plochy. Co to znamená v praxi? Můžete zaostřit na téměř jakékoliv místo, s výjimkou okrajů, samozřejmě.

Nám se dostal do ruky model s přívlastkem „W“ (k mání je i „N“), který je vybaven wi-fi připojením. Fotoaparát díky němu může pohodlně komunikovat s notebookem, tabletem nebo chytrým telefonem. Na zmíněných zařízeních lze nastavit přenos fotografií, živého náhledu a stejně tak i fotoaparát zpětně nastavit. Perfektní je i hranolový hledáček s 98 % pokrytím a velmi užitečná je také možnost řízení externích blesků vyskakovacím vestavěným bleskem.

Ovládání je intuitivní a rychle se s ním ztotožníte (quick menu je velmi povedené). Při focení vás ovládne pocit rychlosti a vynikajících výsledků dosáhnete i bez korekce expozice. Především pak v případě, kdy budete fotit do formátu RAW. Některé snímky jsou korigovány do mínusu, některé do plusu.

Suma sumárum, Canon EOS 70D patří ve své cenové relaci k tomu nejlepšímu. Rychlost, kvalita snímků a ovladatelnost z něj dělá jasného favorita. Rozhodně se nenechte odradit „plastovějším“ dojmem (v porovnání s předchozí xxD sérií) – jakmile fotoaparát zapnete a prvotní rozpačitost bude ta tam…

canon-eos-70d-105681_3 canon-eos-70d-105683_3