Objevte kouzlo ratanu

Objevte kouzlo ratanu

Ratanový nábytek patří mezi nejoblíbenější funkční vybavení domácnosti, ale málokdo ví, kde má svůj původ. Ratan, neboli rotang je druh liány, která se hojně vyskytuje v pralesích jihovýchodní Asie. Šlahouny této zajímavé rostliny dosahují délky až 200 metrů a vyrábí se z nich klepadla na koberce, rákosky, deštníky, pletené koše, ale především zmiňovaný nábytek. Výhody ratanového dřeva jsou jasné – jde o velmi lehký a ohebný materiál, který je k výrobě nábytku jako stvořený. My si dnes představíme papasan. Netušíte, o čem je řeč? Jedná se o populární kulaté křeslo, které je proslulé svou pohodlností.

Z papasanu už nevstanete

Historie papasanu se datuje o zhruba šedesát let zpět. Papasan byl představen v 50.letech 20.století v USA a ihned si získal širokou základnu fanoušků. Důvod je prostý, jakmile si do něj sednete, už se vám z něj nebude chtít vstávat. Díky papasanu dostanou rutinní činnosti, jako je sledování televize, studium či četba, zcela nový rozměr. Není to však jen komfort, ale také výjimečný vzhled, který dělá z papasanu dominantu každé místnosti. Ratanové křeslo je k mání v kulatých a oválných variantách s mnoha barevnými kombinacemi polstrování, takže jej lehce zkombinujete s ostatním vybavením interiéru. Můžete ho umístit kamkoliv a vždy sklidíte pochvalu za dobrý vkus.

Údržba a tip na nákup

Relaxační křeslo se velmi snadno udržuje. Stačí, když čas od času obetřete konstrukci, aby nestratila přirozený lesk. Polstr jednoduše vyperete, případně odnesete do čistírny. Nebude-li vám po čase vyhovovat, můžete si samostatně dokoupit nový a zbytečně neplatit za celou konstrukci křesla. Pestrý výběr papasanů, jakožto i jiného nábytku z ratanu, nabízí internetový obchod lepsizahrada.cz. Cena se odvíjí dle designového provedení a začíná na příjemných osmnácti stech korunách.

Publikováno: 20. 07. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: nábytek z ratanu | papasan | papasany | ratan | ratanová křesla | ratanové křeslo | ratanový nábytek