Objevte kouzlo thajské masáže

Objevte kouzlo thajské masáže

Většině z nás se v souvislosti s Thajskem vybaví překrásné písčité pláže, křišťálově čistá laguna, ale i pohostinnost tamních obyvatel. Thajsko právem patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace a většina turistů si během návštěvy neodpustí ani proslulou thajskou masáž. A kdo ji jednou vyzkouší, jejím blahodárným účinkům zcela propadne. Zajímá vás, v čem tkví její kouzlo a proč patří mezi nejoblíbenější masážní techniky vůbec?

Trocha jógy i akupunktury

Thajská masáž označuje metodiku práce s tělem a spojuje v sobě prvky jógy a akupresury. Často se prto setkáváme i s označením „jóga pro líné“ nebo „jógová masáž“. Masér pracuje velmi intenzivně a musí se plně soustředit, ale přesto se během procesu nevyčerpá a naopak vzbuzuje dojem, že medituje.

Thajská masáž vychází z teorie o energetických drahách, které prochází celým tělem. Tyto linie nejsou viditelné a anatomicky prokazatelné, ale údajně jsme jejich prostřednictvím napájeni životní silou. Drah je prý kolem 72 000 a thajská masáž využívá 10 hlavních. Masáž bodů, které na nich leží, pak vede k odstranění blokád a navozuje pocit naprostého uvolnění.

Kus Thajska v Praze

Na thajskou masáž si můžete zajít nejen během dovolené, ale i v některém z českých relaxačních center. Čeští maséři jsou šikovní a i oni vašemu tělu uleví, ale nebudeme si nic nalhávat – metodu nikdy neovládnou tak jako rodilé masérky. Pokud si však opravdu nechcete odepřít atmosféru, kterou byste za normálních okolností zažili pouze v zemi původu, máme pro vás dobrou zprávu. Zajděte si na thajské masáže v Praze do salonu Golden Kinaree. Právě zde na vás čekají šikovné ručičky rodilých masérek, které vás alespoň na chvíli přenesou tisíce kilometru na východ...

Publikováno: 19. 07. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: techniky thajská masáž | thajské masáže | thajské masáže v praze