Objevujte krásy Máchova jezera a jeho okolí

Objevujte krásy Máchova jezera a jeho okolí

Nikdy není brzy na to, začít přemýšlet o letní dovolené. Že máte hluboko do kapsy? Není přece třeba šetřit na cestu do ciziny, když Česká republika nabízí tolik možností k turistice, koupání i kulturnímu vyžití. Oblast Máchova jezera splňuje všechna tato kritéria. Vydejte se letos ve stopách Hynka, Viléma a Jarmily…

Dovolená se vším všudy

Horká léta posledních let mluví jasně: v těch nejteplejších měsících bude třeba pořádně se svlažit. Kromě celodenních vodních radovánek nabízí oblast Máchova jezera široké sportovní vyžití a nádhernou přírodu k objevování. Vydat se do jejího lůna můžete pěšky, po turistických stezkách, nebo využít některé z mnoha cyklotras. Neholdujete sportu a raději byste si na dovolené užili klidu? Oblast je jako stvořená i pro pořádný relax. Milovníci historie se pak mohou vypravit na blízké hrady a zámky – Bezděz, Houska, Sloup nebo Dětenice. Děti pak ocení výlet do Aquaparku Babylon a liberecké ZOO. Malí i velcí si vychutnají plavbu na parníku.

Pohodlné ubytování v chatkách

Nechcete se tísnit ve stanu, a přitom byste rádi bydleli přímo uprostřed přírody? U Máchova jezera na vás čeká několik pohodlných 4lůžkových chatek, v nichž si užijete naprostého komfortu, aniž byste museli rezignovat na výhodnou polohu. Máchovo jezero chatky Staré Splavy a chatová osada Elite vám poskytne potřebné zázemí se vším všudy. Chladnička přímo v chatce, sociální zařízení a jídelna s barem v areálu pokryjí veškeré potřeby dovolenkářů. Ani děti se tu díky houpačkám, pískovišti a prolézačkám nebudou nudit. V blízkém okolí na vás čeká také minigolf, loďky, šlapadla a kolotoče. Po náročném dni si budete moci sednout k ohništi, nebo si připravit chutné steaky na zapůjčeném grilu. Máchovo jezero, ubytování i mnohostranná náplň dne dohromady tvoří perfektní kombinaci pro letní dovolenou snů.