Oblíbené screenové rolety a vše, co byste o nich měli vědět

Oblíbené screenové rolety a vše, co byste o nich měli vědět

Řešíte nové stínění a zaujaly vás screenové rolety? Svěží alternativa k venkovním žaluziím či předokenním roletám kombinuje vysokou estetickou hodnotu s vynikající funkčností. Kromě toho, že vás ochrání před vtíravými slunečními paprsky, se můžete spolehnout také na efektivní ochranu proti silnému větru. Co všechno byste měli o moderním stínícím systému vědět, než si ho pořídíte? Zájem o screenové rolety neroste bezdůvodně. Stínící systém se vyznačuje skvělou schopností zastínit a současně propouštět optimální množství denního světla. Využití proto nenachází pouze uvnitř, ale také v pergolách, altáncích a zimních zahradách. Zkrátka všude tam, kde je zapotřebí ochrana před sluncem, větrem a lehkým deštěm. Tkaniny se vyrábí z odolných a velmi trvanlivých materiálů.

Screenové rolety montované před okny

Sázka na venkovní screenové rolety se nevyplácí pouze z důvodu účinné regulace slunečních paprsků. Pořízením tohoto prvku ušetříte za energie – oproti vnitřní ochraně je o cca 25-30 % efektivnější a v průběhu teplejších měsíců pomáhá udržet příjemné mikroklima. Díky tomu, že screenové rolety zabraňují přehřívání okenních výplní, klesá teplota v místnosti o 5-7 °C, a není proto nutné chladit interiér klimatizací. Screenové rolety jsou samozřejmě užitečné také v zimě. Mezi tkaninou a okny dochází ke vzniku vzduchové komory, která vede k minimalizaci tepelných ztrát.

Kdy montovat screenové rolety do interiéru?

Montáž screenových rolet před okny je v mnoha ohledech výhodnější, ale ne vždy je takové řešení vhodné. Pak nezbývá, než je instalovat zevnitř. Obvykle se k takovému řešení přistupuje v případě celoprosklené fasády nebo historického objektu, v administrativních budovách, školách apod. A kde se po elegantním stínícím systému poohlédnout? Bez ohledu na to, zda potřebujete screenové rolety na pergolu, pro zimní zahradu, nebo do interiéru, oslovte odborníky ze společnosti Bubík. Další informace najdete na bubik-vrata.cz.

Publikováno: 09. 05. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam