Starý katalyzátor nevyhazujte, může vám vydělat až několik tisíc korun

Starý katalyzátor nevyhazujte, může vám vydělat až několik tisíc korun

Vynález katalyzátoru sice v automobilovém průmyslu nezpůsobil takovou revoluci jako jiné prvky, bez kterých se moderní vozidlo neobejde, nicméně jde o velmi užitečné zařízení. Funkce katalyzátoru spočívá v přeměně škodlivých látek na méně nebezpečné substance. Za tento proces vděčíme tenké vrstvě drahých kovů, která se postupem času snižuje. A protože žádný katalyzátor nevydrží věčně, nabízí se otázka, kam s ním... Líbilo by se vám, kdybyste na něm vydělali několik set až tisíc korun?

Jaká je životnost katalyzátoru?

Životnost katalyzátoru je podle americké legislativní úpravy CleanAir zhruba 128 000 km. Tato hodnota ovšem platí pro nové vozy a v praxi se katalyzátor mění asi po 100 000 km. Majitelé starších vozidel se musí mířit s tím, že jejich plechovým mazlíčkům odejde katalyzátor do věčných lovišť ještě dříve. Není však důvod jej vyhazovat – vzhledem k tomu, že je na něm zmíněná vrstva drahých kovů, můžete nefunkční katalyzátor zpeněžit.

Na čem závisí výkupní cena katalyzátoru?

Cena za výkup katalyzátorů závisí na množství drahých kovů, která na katalyzátoru zůstane. Za katalyzátor, na kterém už nezůstalo skoro nic, horentní částky nečekejte. Možná vám ale na zahradě odpočívá automobil, který už nikdy na cesty nevyrazí a právě v jeho útrobách se skrývá poklad v podobě funkčního katalyzátoru. Za ten můžete dostat až několik tisíc korun. Co pro to musíte udělat?

KOLTOM si pro katalyzátor přijede až k vám domů

V prvé řadě najít někoho, kdo katalyzátory vykupuje a nabízí za ně adekvátní částku. Nechcete-li ztrácet čas hledáním a následným dojížděním do výkupny, obraťte se na společnost KOLTOM s.r.o., která od vás katalyzátory vykoupí a následně je nechá ekologicky recyklovat. Nacenění proběhne přímo u vás doma (v případě většího množství katalyzátorů) a peníze dostanete ihned na ruku. Další informace najdete na www.vykup-katalyzatorov.eu.