Očkování vám může zachránit život

Očkování vám může zachránit život

Náš organismus je neustále vystavován hrozbám infekčních nemocí, kterým každý den čelit. Na zdravý životní styl, prevenci a očkování bychom měli dbát vždy, ať už se chystáme na dlouhou cestu do některé z exotických destinací či pobýváme v České republice. Pojďme se spolu podívat na největší rizika, která na nás čekají v tuzemsku, ale i v rozvojových zemích. Pomůžeme vám zorientovat se mezi nejběžnějšími onemocněními, proti kterým se můžeme účinně bránit.

Klíšťata, chřipka i rakovina děložního čípku

Člověku neznalému by se mohlo zdát, že je v našich končinách poměrně bezpečno. Není to však zcela pravda, i v České republice nám hrozí celá řada nebezpečí, proti kterým se můžeme účinně očkovat. Máte rádi procházky v přírodě a každý volný víkend trávíte na horách? Všudypřítomná klíšťata jsou přenašeči mnoha nemocí, v současné době se můžeme setkat zejména s klíšťovou encefalitidou a boreliózou. Pozor by se měli dát nejen aktivní sportovci a milovníci turistiky, ale i majitelé domácích mazlíčků, na které se v letních měsících klíšťata doslova lepí. Neméně častým typem očkování je vakcína proti chřipce. Věděli jste, že na toto závažné virové onemocnění ročně umírá více lidí, než v důsledku automobilových nehod? Nejvhodnější období pro očkování je od září do listopadu.

Další zákeřnou chorobou, která postihuje až 1000 žen ročně je rakovina děložního čípku. Téměř polovina z nich nemoci podlehne. Očkování proti rakovině děložního čípku není levná záležitost, ale v posledních letech na ni z části přispívají pojišťovny. Jde o investici, která se opravdu vyplatí.

Cestujete do zahraničí?

V Chorvatsku či Itálii vám sice žádná onemocnění nehrozí, vydáte-li se však do exotické Asie či Afriky, měli byste se předem informovat o případných rizicích. Budete-li pobývat mimo větší města a turistické oblasti, vystavujete se riziku závažného onemocnění. Předtím, než na svou dlouhou cestu vyrazíte, si předem zjistěte vhodné očkování a prokonzultujte ho se svým lékařem.

Očkovací centra Avier

Ať už se chcete očkovat proti chřipce či malárii, vždy se můžete objednat do některého z mnoha očkovacích center Avier. Ty jsou rovnoměrně rozprostřeny po celé republice a najdete je i poblíž vašeho bydliště. Objednat se můžete online či telefonicky na bezplatné lince. Nezapomeňte na to, že zdraví je to nejdůležitější a očkování vám ho pomůže chránit.