Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Očkování vám může zachránit život

Náš organismus je neustále vystavován hrozbám infekčních nemocí, kterým každý den čelit. Na zdravý životní styl, prevenci a očkování bychom měli dbát vždy, ať už se chystáme na dlouhou cestu do některé z exotických destinací či pobýváme v České republice. Pojďme se spolu podívat na největší rizika, která na nás čekají v tuzemsku, ale i v rozvojových zemích. Pomůžeme vám zorientovat se mezi nejběžnějšími onemocněními, proti kterým se můžeme účinně bránit.

Klíšťata, chřipka i rakovina děložního čípku

Člověku neznalému by se mohlo zdát, že je v našich končinách poměrně bezpečno. Není to však zcela pravda, i v České republice nám hrozí celá řada nebezpečí, proti kterým se můžeme účinně očkovat. Máte rádi procházky v přírodě a každý volný víkend trávíte na horách? Všudypřítomná klíšťata jsou přenašeči mnoha nemocí, v současné době se můžeme setkat zejména s klíšťovou encefalitidou a boreliózou. Pozor by se měli dát nejen aktivní sportovci a milovníci turistiky, ale i majitelé domácích mazlíčků, na které se v letních měsících klíšťata doslova lepí.

Neméně častým typem očkování je vakcína proti chřipce. Věděli jste, že na toto závažné virové onemocnění ročně umírá více lidí, než v důsledku automobilových nehod? Nejvhodnější období pro očkování je od září do listopadu.

Další zákeřnou chorobou, která postihuje až 1000 žen ročně je rakovina děložního čípku. Téměř polovina z nich nemoci podlehne. Očkování proti rakovině děložního čípku není levná záležitost, ale v posledních letech na ni z části přispívají pojišťovny. Jde o investici, která se opravdu vyplatí.

Cestujete do zahraničí?

V Chorvatsku či Itálii vám sice žádná onemocnění nehrozí, vydáte-li se však do exotické Asie či Afriky, měli byste se předem informovat o případných rizicích. Budete-li pobývat mimo větší města a turistické oblasti, vystavujete se riziku závažného onemocnění. Předtím, než na svou dlouhou cestu vyrazíte, si předem zjistěte vhodné očkování a prokonzultujte ho se svým lékařem.

Očkovací centra Avier

Ať už se chcete očkovat proti chřipce či malárii, vždy se můžete objednat do některého z mnoha očkovacích center Avier. Ty jsou rovnoměrně rozprostřeny po celé republice a najdete je i poblíž vašeho bydliště. Objednat se můžete online či telefonicky na bezplatné lince. Nezapomeňte na to, že zdraví je to nejdůležitější a očkování vám ho pomůže chránit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *