Odkud pochází nejlepší rumy?

Odkud pochází nejlepší rumy?

V souvislosti s alkoholem můžeme konstatovat jediné – pijte s mírou a vyhněte se nekvalitním patokům. Pokud si jednou za čas dopřejete skleničku něčeho ostřejšího, dejte si na výběru záležet. Nechcete se přece na druhý den probudit s nepříjemnou kocovinou... A když už jsme u kvalitního alkoholu, co byste řekli na prvotřídní rum? Žádný „tuzemák“, který nemá s lahodným mokem nic společného, ale nefalšovaný nápoj ze samotné Kuby! Kubánský rum je synonymem pro to nejlepší, co lze v daném segmentu dostat. Vyznačuje se vytříbenou chutí s výraznou stopou rozinek, případně lehkého náznaku banánové nebo čokoládové esence. Tajemství spočívá v unikátní receptuře výroby a v neposlední řadě také na době zrání. Ty nejlepší kubánské rumy zrají ve dřevěných sudech i více než deset let. A která značka patří mezi ty nejoblíbenější?

Rum Legendario Don Dorado

Toužíte po legendárním zážitku? V tom případě ochutnejte rum Legendario (značka Don Dorado), který zraje pět let v sudech z amerického bílého dubu. Smícháním mladého a staršího destilátu vzniká dokonalá harmonie mezi hloubkou a plynulostí chuti. Legendario je jako stvořený pro samostatné pití a své místo má i v míchaných nápojích. Jedinečné zlaté barvy je v případě tohoto vysoce kvalitního rumu dosaženo tradičním filtrováním přes aktivní uhlí a křemičitý písek. rum-legendario

Rum Diplomático Reserva Exclusiva

Na druhou stranu připouštíme, že Kuba a potažmo celý Karibik není jedinou lokalitou, ze které pochází špičkový rum. Stačí zabrousit o kousek na jih – rum Diplomático Reserva Exclusiva z Venezuely má u nás také spoustu příznivců. Tmavě zlatý mok se destiluje v měděných kotlíkových zařízeních a doba zrání (v sudech po bourbonu) dosahuje v průměru dvanácti let. Lahodná a perfektně vyvážená chuť byla oceněna na prestižní akci International Rum Festival jako nejlepší ve své kategorii. rum-diplomatico Dáte si říct? Nejlepší rumy, včetně těch výše zmíněných, najdete na www.winehouse.cz.

Publikováno: 21. 03. 2015

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: rum diplomatico | rum legendario