Ohlédnutí za rokem 2018: Co nám v oblasti erotiky přinesl?

Ohlédnutí za rokem 2018: Co nám v oblasti erotiky přinesl?

Obsah článku:
  1. Coregasm
  2. TheHook
Stejně jako každá jiná oblast, i erotika podléhá aktuálním trendům. A není divu – vždyť kdo si nepřeje okořenit sexuální život a vyzkoušet s partnerem něco zcela jiného. Jaké novinky nám představil uplynulý rok 2018?

Coregasm

I když primárním důvodem chození do posilovny je redukce váhy, vyrýsovaní svalů nebo prostě jen radost z pohybu, po cvičení se nám tělo odměňuje velmi intenzivním pocitem štěstí. V poslední době se však mluví ještě o jiném pocitu, který je třešničkou na dortu – o orgasmu. Zatímco tedy v minulosti jste museli pro dosažení orgasmu mít sex nebo navštívit erotický masážní salon, kde se vašim intimním partiím věnovali při tantrické masáži nebo nuru masáži, dnes již stačí zajít do posilovny. Samotné studie o tomto faktu začaly vznikat v době před více než šedesáti lety. Alfred Kinsey dokonce v roce 1953 uvedl, že s orgasmem při posilování mělo zkušenosti přes pět procent žen. Když se tyto studie pod rukou Debby Herbenickové v roce 2010 obnovily, z dotazovaných 530 žen 246 uvedlo, že při cvičení cítí sexuální rozkoš. Tento fakt se však rozhodně netýká pouze něžného pohlaví. Jak je to vlastně možné? Vědci se v teoriích poměrně rozcházejí, nicméně převládající názor tvrdí, že břišní svaly při pohybu spolu s pánevním dnem způsobují zvláštní druh stimulace, která je za coregasm zodpovědná. U mužů to může být zase spojeno s prostatou. To, zda můžete dosáhnout orgasmu při cvičení nebo ne, také do velké míry záleží na vaší anatomii, psychickém stavu a svalové síle.

TheHook

Nejnovější sexuální poloha, která čím dál více nabírá na popularitě, se jmenuje „Hook“ neboli hák. Střídmější verze této polohy znamená, že žena si položí kotníky za partnerova ramena. Tato pozice by měla zajistit mnohem silnější prožitek pro oba zúčastněné. Pokud však toužíte po poněkud tvrdší verzi, stačí navrtat hák nad postel, svázat ženě nohy u kotníků a zavěsit je. Dejte si však pozor, aby provaz nebyl stažen příliš těsně a nehrozilo tak zdravotní riziko. A jak je na tom váš intimní život? Také rádi experimentujete, nebo vsázíte na ověřenou klasiku?

Publikováno: 19. 02. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam