Objevte barikové víno z Gruzie

Objevte barikové víno z Gruzie

Chuť vína ovlivňuje prostředí, kde se tento vznešený mok produkuje. Proto ani ta nejlepší vína z Francie nikdy neobsáhnou mix chutí, které se mohou rodit zase na jiných částech zeměkoule. Například bariková vína z Gruzie vám přinesou nové zážitky.

Bariková vína z Gruzie

Pokud jste znalci vín, jistě víte, co je barikové víno. Ti, pro které je to nový pojem, se to dozví právě nyní. Vína se produkují v sudech, v tomto případě jde o exkluzivní dřevěné sudy z dubů, a ty se nazývají barrique. Konkrétně pak gruzínské víno krásně zraje v nádobách ze dřeva pocházejícího ze severních svahů kavkazských hor. Vůni a chuť vína protkávají vlivy drsného prostředí, vytváří ji i extrakce živin z půdy, jež dodává výživu danému kavkazskému dubu. Když pak budete degustovat gruzínská bariková vína, vaše chuťové pohárky pohladí akcent měkkých tříslovin, pocítíte dotek ovocných a minerálních chutí. To vše celkově dodává vínu svěží příchuť. Dřevo na dubové sudy pro barikové víno se pak suší tak dlouho, až dosáhne kvality potřebné pro zahájení procesu výroby vína.

Dárková balení vín z Gruzie

Objevte nové dimenze vinných rozkoší a poznejte další krajinu, kde se produkují skvělé nápoje. Gruzínské vinice si získávají stále větší popularitu. Doporučujeme lahve z oblasti Kachetie, protože zdejší vinice mají svahy orientované na jih. Díky tomu mají vína ze zdejší produkce náležitě strukturovanou a náležitě vyzrálou chuť. Velký výběr vín z Gruzie nabízí například společnost Vinazgruzie.cz. Zde si můžete vybrat z gruzínské produkce středních i menších vinic. Tato vína si vás získají svojí originalitou. A uvidíte, že své nadšení budete chtít předvést i svým přátelům, takže budete objednávat i dárková balení vín, k dispozici vám jsou luxusní dárkové boxy. Společně pak můžete doušek po doušku ochutnávat gruzínské aroma. A kdo ví, třeba se budete chtít i vydat do této jihovýchodní země Evropy, abyste poznali místo, kde se rodí tak skvostné poklady.

Publikováno: 23. 01. 2022

Kategorie: Strava

Autor: Adam