Orava Crater 1 – dopřejte si hudební zážitky na maximum!

Orava Crater 1 – dopřejte si hudební zážitky na maximum!

Přenosné outdoorové reproduktory si za poslední dobu vydobyli čestné místo na trhu s elektronikou a není se čemu divit. Univerzálnost použití, uživatelská přívětivost a zejména praktičnost z nich udělala žádané společníky na cesty, akce s přáteli či sportovní aktivity. Pokud i vy uvažujete o koupi bezdrátového reproduktoru, vaší pozornost určitě zasluhuje podařená řada Crater od společnosti Orava. Překvapí vás nejenom originálním zpracováním a kvalitou zvuku, ale také příznivou cenou.

Hudba kdykoliv a kdekoliv

První, co lze reproduktoru Crater 1 přičíst k dobru, je netradiční zpracování. Kvádrový tvar s rozměry 6,7 x 6,8 x 17 cm a váhou 450 g působí masivním dojmem. Je to však zejména proto, že většinu těla reproduktoru pokrývá kvalitní pryž. Certifikované krytí IP65 garantuje solidní ochranu proti nárazu, prachu, nečistotám a stříkající vodě. Díky tomu je možné Crater 1 použít kdekoliv a za jakéhokoliv počasí. K dispozici jsou čtyři barevné varianty – jasně modrá, extravagantní oranžová, army zelená a elegantní černá. V horní části přístroje poté najdete tlačítko na vypnutí či zapnutí reproduktoru a ovládání hlasitosti. Samozřejmostí je i vstup pro připojení externího zařízení, který je umístěn dole. Pro časté cestovatele či nadšené sportovce je velkou výhodou, že balení obsahuje praktické poutko s karabinou. Díky té reproduktor není potřeba držet v ruce, ale můžete jej pohodlně zavěsit na batoh, na krk či jiná vámi preferovaná místa.

Jednoduché ovládání a fantastický zvuk

K reproduktoru lze připojit jakékoliv zařízení, které má podporu Bluetooth. Celý proces není nijak složitý, Crater 1 totiž disponuje funkcí NFC (připojení jedním dotykem), a tak spárování probíhá ihned a bez zbytečných komplikací. Velkou výhodou také je, že ať už připojujete telefon, notebook či tablet, nemusíte nic složitě dohledávat. Reproduktor si totiž hledá dostupná zařízení automaticky. Nejdůležitějším parametrem je však určitě zvuk. S tím si výrobci opravdu vyhráli, protože ačkoliv je Crater 1 poměrně malým přístrojem, dokáže podat neuvěřitelné výkony. Čisté výšky, které jsou doprovázeny dynamickým basem, spolu s velkou hlasitostí jsou doslova koncertem pro uši. Výstupní výkon 2 x 5 W, 4 Ohm s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz je naprosto dostačující jak v domácích podmínkách, tak i v autě či v hlučnějším prostředí venku. Za zmínku určitě stojí i podpora BT profilu HFP a vestavěný mikrofon, který vám umožní vyřizovat si hovory i za jízdy či při sportu nebo pořádat konference. Crater 1 je vybaven vestavěnou dobíjecí baterií o kapacitě 2000mAh, která s přehledem zvládne až 10 hodin přehrávání. Potěšující je i doba nabíjení, která činí pouhé 3 – 4 hodiny. MicroUSB kabel je součástí balení. Parametry: Výstupní audio výkon: 2 x 5 W, 4 Ohm Bluetooth verze: Action 2.1/CSR 4.0 Bluetooth profily: A2DP, AVRCP, HSP, HFP Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz Konektory - vstup: AUX 3,5 mm konektor (pro externí zařízení) Napájení: DC: 5 V, 2 000 mAh (Li-ion baterie) Rozměry (š x v x h): 6,7 x 6,8 x 17 cm Hmotnost: 450 g

Publikováno: 28. 11. 2017

Kategorie: Technika

Autor: Adam