Ostravská zubní chirurgie objasňuje: V čem spočívají výhody zubního implantátu?

Ostravská zubní chirurgie objasňuje: V čem spočívají výhody zubního implantátu?

Chybějící zuby již dávno nepředstavují neřešitelný problém. Dokonce kvůli nim nemusíte obětovat zuby zdravé, které se jinak musí zbrousit, aby mohl zubař udělat můstek. Řešením jsou zubní implantáty, na jejichž výhody jsme se ptali odborníků ze zubní chirurgie Ostrava.

Mohou být implantáty použity v případě ztráty dvou a více zubů?

Zkušený zubař Ostrava MDDr. Ondřej Vicher na svých stránkách objasňuje, že spousta lidí vnímá implantáty jako řešení ztráty jednoho zubu, ale ve skutečnosti jimi lze nahradit i větší počet zubů, aniž by se musely brousit zdravé zuby. Implantáty se využívají také pro bezpečné ukotvení celkové či částečné snímatelné zubní náhrady – umožňují její pohodlné vyjmutí a vyčištění. Současně odpadají obvyklé nepříjemnosti související s nasazováním protézy na vlastní zuby. Tip: Ostravskou kliniku navštěvují pacienti z širokého okolí. Jsou to především lidé, kteří hledají:

Co když nemáte žádné zuby?

Implantologie má řešení také pro pacienty s bezzubou čelistí. Ošetření je možné pomoc čtyř a více implantátů a náhrady, která je pevně zafixována v ústech (může se jednat o Branemarkův nebo keramický můstek). Zákrok spočívá v zavedení fixtury (implantátu) do obnažené kosti a následném zhotovení suprakonstrukce – naddásňové části zubu. Vhojení implantátů z biokompatibilních materiálů do kosti je obvykle bezproblémové.

Jak probíhá zavedení zubního implantátu?

Obavy nejsou na místě, zavedení implantátu je poměrně krátký zákrok (trva cca 30 minut), před jehož výkonem pacient absolvuje CT vyšetření. Na základě výsledků lékař získá přesné informace o velikosti a kvalitě kostí a současně určí optimální velikost implantátů. Během výkonu pacient necítí bolest, čelistní kost je v lokální anestezii. Doba hojení se pohybuje mezi šesti týdny a třemi měsíci. Pooperační bolesti jsou minimální, po výkonu pacient odchází domů. Kolik implantáty stojí, co vás čeká v případě vrozeného kostního defektu a další informace najdete na stránkách zubni.implantaty.net.

Publikováno: 13. 02. 2021

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam