Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Jsou české firmy hloupé, protože neoutsourcují IT služby?

Podle studie, kterou zveřejnil ředitel firmy MARKENT s.r.o., Jiří Reml, je pro malé a středně velké společnosti mnohem úspornější, když si nechají spravovat počítačové sítě externě. I přesto se však u České republice outsourcing IT příliš nerozšířil a údajně ho využívá pouze jedna čtvrtina subjektů, při čemž jen 20 % z nich outsourcuje i správu počítačových sítí. Sečteno a podtrženo, služby externích správců využívá každá desátá firma. Průzkumu se přitom zúčastnily firmy, které využívají předplatné ke známému časopisu Computerworld. Šlo tedy o subjekty, které se o výpočetní techniku zajímají. Obecnější průzkum by zřejmě dopadl mnohem hůře.

Zatímco u nás tento stav trvá snad od nepaměti, ve světě je situace úplně jiná. Outsorcing IT využívá podstatně více firem a to především z důvodu značných finančních úspornější. Dalším faktorem je i mnohem vyšší odbornost. Externí správa sítě je prováděna odborníkem, který se na daný obor specializuje. Svět IT je natolik komplexní, že by jeden specialista nemohl zastat všechny jeho oblasti. Nebo snad znáte někoho, kdo s přehledem zvládá plánování a navrhování strategie IT vývoje firmy, spravuje hardware i software, optimalizuje datové sítě, navrhuje a realizuje bezpečnostní strategie, provádí vzdálenou správu serverů a ve zbytku volného času zastupuje zákazníky vůči ostatním subdodavatelům IT? Pravděpodobně ne a pokud to váš specialista tvrdí, zřejmě je to superman.

Zajímá vás, zda na našem trhu působí někdo, kdo by byl schopen pokrýt všechny zmíněné specializace? Jistě, odborníků je v oboru hned několik, ale chcete-li vsadit na jistotu, obraťte se na společnost ACIT s.r.o. Jedině ta se může pochlubit 12 lety zkušeností a již od počátku se specializuje na správu počítačových sítí pro menší a střední firmy o velikosti 5-50 lidí. Kromě toho poskytuje také servis počítačů, dodávky serverů, kompletní www služby, ale také školení základů práce na PC. Zda se zařadíte mezi chytřejší menšinu a ušetříte, nebo necháte všechnu práci na „supermanovi“, je na vás. Více informací získáte na webu acit.cz.