Ozdobte si nehty pomocí FIMO!

Ozdobte si nehty pomocí FIMO!

Víte, co je to FIMO? Jde polymerovou hmotu, která se podobá moduritu. Má však mnohem lepší vlastnosti a mimo to se vyrábí v pestrém barevném spektru. Kromě základních barev je k mání také v metalických, průhledných, plovoucích, perleťových nebo metalických odstínech. Ale co je na ní tak zvláštního? Především její široké možnosti využití. Z fimo hmoty se dají vyrábět nejrůznější postavičky, korálky a dekorace. Ty nás dnes ovšem zajímat nebudou. Středem našeho zájmu se stala horká novinka v podobě speciálních válečku s nejrůznějšími motivy. K čemu slouží? Dají se z nich velmi jednoduše vyrobit úžasné ozdoby na nehty!

Udržované nehty jsou devizou každé moderní dámy a právě fimo dává zdobení nehtů zcela nový rozměr. Pokud jste doposud utrácela za zdobení nemalé částky u odborníka, oceníte velmi nízkou cenu, ale také jednoduchou aplikaci, kterou zvládnete svépomocí. Díky fimo si vykouzlíte krásné nehty úplně sama!

Hmota je měkká a velmi příjemná na dotek. Na vzduchu nedochází k tvrdnutí (jako v případě moduritu) a velmi dlouho vydrží v původním stavu i po rozbalení z originálního obalu. Stačí je vložit do mikrotenového sáčku. A jak probíhá samotné zdobení?

Vyberete si váleček (můžete si ho vyrobit sama, ale doporučujeme koupit balení tyčinek s již vytvořenými motivy – vypadají profesionálně) a nakrájíte ho na velmi tenké plátky. Aby byly opravdu co nejtenčí, použijte skalpel nebo žiletku. Opilujte konečky nehtů a natřete je lakem (volba barevné kombinace by měla korespondovat se zvoleným fimo válečkem). Poté naneste UV gel a do něj položte plátek hmoty. Je-li fimo mírně vyboulené, vkládejte ho do gelu vyboulenou stranou ven. Motiv tak bude lemovat tvar nehtu a ne se odchlipovat. Samotné nehty přeci také nejsou úplně rovné. Gel přidávejte podle potřeby a na závěr s ním můžete nehty přetřít.

Zdá se vám to až příliš jednoduché? Máte pravdu, zdobení nehtů s fimo tyčinkami je skutečně snadné...

Publikováno: 27. 05. 2013

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: fimo | fimo hmota | zdobení nehtů fimo | zdobení nehtů pomocí fimo