Rusňákova DRFG a vývoj situace na trhu kolektivního investování

Situace na trhu kolektivního investování je příznivá. Zejména ti, co si uvědomují, že je třeba nějaké peníze investovat, aby se nám neustále nedařilo je utrácet, tenhle systém vítají. V hledáčku lidí se objevují proto i dluhopisy. Od velké hypoteční krize v roce 2008 zatím další nepřišla. Ani po zrušení intervence české koruny ze strany ČNB nezaznamenal trh žádný šok. České ekonomice se daří a lidé mají na bankovních účtech dost volných prostředků. Zvyšuje se finanční gramotnost a lidé se o své peníze starají. Banka dnes není instituce, která umí finance zhodnocovat. Nástroje kolektivního investování jsou tedy v kurzu. Investiční skupině DRFG s fondy i dluhopisy, kterou založil David Rusňák, se daří stále víc.

Doba pro investování

Doba pro investování je za poslední dekádu nejlepší. U privátní klientely se zvýšila roční investovaná částka o desítky i sta procent. DRFG a David Rusňák se tak stává věrohodnějším partnerem i pro bonitnější klientelu. Zvýšil se i podíl zahraniční a institucionální klientely. Podílový fond DRFG UCITS Bond Fund uvedený na trh nabízí široké veřejnosti korporátní, municipální a státní dluhopisy. Situace na trhu dluhopisů sice není aktuálně optimální, díky šikovným portfolio manažerům spravujícím fond, ale právě tento fond na trhu vykazuje dlouhodobě nadprůměrné výsledky. Vedle nemovitostního fondu je bez jakékoliv diskuze velmi vhodným nástrojem pro diverzifikaci portfolia. Jde o ideální retailový fond pro pravidelné platby umožňující investovat od sta korun měsíčně.

Nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund

Ve fondu jsou již zakoupeny nemovitosti v hodnotě přes 963 milionů korun jen za první rok fungování. Jde o velmi slušný výsledek. Původně byl fond určen kvalifikovaným investorům, ale díky změnám legislativy byla snížena hranice minimální investice do fondu. Bylo také v řízení o srovnatelnosti získáno povolení ČNB tento fond nabízet i retailové klientele. Bude více zpřístupněn široké veřejnosti. Z minimálního vkladu deseti tisíc korun se tak dostaneme na mnohem nižší částku, aby do něj bylo možné ukládat své peníze pravidelně. V průběhu roku 2016 byl fond plně etablován pro prodej v České republice a je plně funkční, o čemž svědčí i mnohé recenze a diskuze.

Publikováno: 06. 06. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: david rusňák | investování