Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Ozdravte svoji pleť!

Toužíte-li po jasné a zářící pleti, je důležité vedle hydratace a dokonalé péče o ni, ji také pravidelně zbavovat odumřelých kožních buněk a nečistot. Náš obličej je totiž celý den vystaven všem vlivům okolí – vítr, slunce, drobný prach, bakterie z našich rukou. To vše ulpívá na obličejové pokožce, hromadí se a mnohdy přispívá ke tvorbě nevzhledných pupínků či akné.

Vedle používání kvalitního odličovacího mléka a čistícího gelu, sáhněte jednou týdně či za čtrnáct dní, po peelingu, který pokožku hloubkově vyčistí od černých teček a odstraní především odumřelou tkáň.

Čistících gelů je na trhu celá řada. Jsou na bázi drobných krystalků, které pomocí jemné masážev podstatě odrhnou mrtvé buňky. Některé v sobě kombinují peeling s výživnou maskou, která je obohacena o hydratační nebo zvláčňující látky.

Nejtěžším kalibrem pro boj je takzvaný chemický peeling neboli resurface. Jedná se o zasažení pomocí různých kyselin i dalších látek do hlubší vrstev pleti, která se tak odhalí a následně postupně dorůstá, čímž pokožka vypadá mladší a svěží. Napomáhá s nedokonalostmi, jakou jsou jemné vrásky, jizvičky. Tady byste však měli přenechat aplikaci výhradně odborníkům a opakovat ji až po několika měsících.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet domácí peeling, například z kávového lógru, který pleť krásně pozvedne, vyrobte si vždy jen množství, které aktuálně využijete, aby nedocházelo bez konzervace ke kontaminaci pokožky bakteriemi.

Pamatujte! Vždy se řiďte stavem vaší pleti. Pokud máte tendence k přecitlivělosti, volte přípravek pro exfoliaci pleti skutečně opatrně, ideálně po domluvě s vaší kosmetičkou a používejte jej spíše svátečně.

Přicházející jaro je skvělým obdobím pro to, abyste věnovali pozornost i své pleti, jejímu zdraví a její kráse. Základem je určit, jakou pleť máte a co ji trápí a poté naplánovat kroky, kterými jí pomůžete. Pak ji můžete v celé své, znovu nalezené, kráse vystavit prvním jarním slunečním paprskům.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *